Hinterzarten powraca do kalendarza LGP na 2015 rok

Hinterzarten powraca do kalendarza LGP na 2015 rok

Hinterzarten Adlerschanze Rothaus Schanze fot.M.Grzywa - Hinterzarten powraca do kalendarza LGP na 2015 rokPodczas przyszłorocznego cyklu Letniej Grand Prix, do kalendarza zawodów powróci Hinterzarten. Ta miejscowość, leżąca w niemieckim Szwarcwaldzie będzie więc gościć najlepszych skoczków świata po rocznej przerwie. Przypomnijmy, że w tegorocznym LGP, Międzynarodowa Federacja Narciarska pominęła Hinterzarten w kalendarzu – po raz pierwszy od 32 lat.

 

W tym roku, po raz pierwszy od 32 lat miejscowość ta, po raz pierwszy nie gościła światowej czołówki podczas letniej rywalizacji na igielicie. Organizatorzy zawodów na skoczni w Hinterzarten mogą jednak odetchnąć z ulgą.  Jak ogłosiła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), Hinterzarten znajduje się we wstępnym kalendarzu zawodów GP 2015. Według ustaleń na obiekcie Rothaus-Schanze odbędzie się jeden konkurs indywidualny, który zaplanowano na 8 sierpnia przyszłego roku.

– Cieszymy sie bardzo, że po rocznej przerwie będziemy znów gościli najlepszych skoczków świata podczas Letniego Grand Prix, a zarazem dziękujemy wszystkim długoletnim partnerom i wolontariuszom za okazane wsparcie! To daje nam, jako organizatorom, bardzo dużo siły i zaufania, aby od razu w pełni zabrać się do przygotowania tego wielkiego wydarzenia w Szwarcwaldzie – powiedzieli włodarze obiektu.

 

Źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

 
Podziel się:

Dodaj komentarz