Piotr Żyła: „Lato było dobre, udało się zmienić podejście” (WIDEO)

Piotr Żyła: „Lato było dobre, udało się zmienić podejście” (WIDEO)

zylapiter wm - Piotr Żyła: "Lato było dobre, udało się zmienić podejście" (WIDEO)Piotr Żyła, który w minioną sobotę zdobył tytuł mistrza Polski jest zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji. Jak sam przyznał kluczem lepszej formy sportowej było odpowiednie nastawienie i uporządkowanie spraw związanych ze sportem oraz kwestiami rodzinnymi. – Starałem się zmienić podejście i brać to wszystko trochę luźniej i swobodniej – powiedział.

 

Piotr Żyła skacząc 106 i 105 metrów zwyciężył w sobotnich Mistrzostwach Polski, zdobywając tym samym pierwsze indywidualne złoto krajowego czempionatu.- To cieszy, że na krajowych zawodach też można powalczyć. Poziom jest wysoki, żeby dostać się do składu, każdy zawodnik walczy najlepiej jak potrafi. Dlatego dźwiga się poziom polskich skokówpowiedział.

Zawodnik z Wisły dokonał też oceny swoich wyczynów na skoczni. – Po skokach widać, że są bardzo dobre i stabilne. To cieszy mnie szczególnie, bo z tym miałem zazwyczaj problemy. Całe lato było dla mnie udane, bo wszystkie skoki, również te treningowe były na wysokim poziomie – przyznał i odniósł się też do swojej nietypowej pozycji najazdowej – Nie było problemów w pozycji dojazdowej tylko był problem w nastawieniu. Im bardziej się chciało tym bardziej się spinało i nie jechało i nie leciało.

27-letni skoczek zdradził też tajemnicę powrotu do lepszej dyspozycji sportowej: – Starałem się zmienić podejście i brać to wszystko trochę luźniej i swobodniej, nie spinać się podczas zawodów. Myślę, że mi się to udało. Czas wolny który mam, nie poświęcam skokom, tylko sobie i swojej rodzinie. Jak jest czas w domu, to jest czas w domu, a jak jest czas na skoczni – to na skoczni.

Obecnie Piotr Żyła wraz z kolegami z kadry A i sztabem szkoleniowym znajduje się już w Turcji na obozie kondycyjnym.

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz