Finał Pucharu Świata 2014/2015 bez lotów w Planicy? Trwa walka z czasem

Finał Pucharu Świata 2014/2015 bez lotów w Planicy? Trwa walka z czasem

planica letalnica jm - Finał Pucharu Świata 2014/2015 bez lotów w Planicy? Trwa walka z czasemJak poinformowały słoweńskie media, opóźnia się przebudowa mamuciej skoczni narciarskiej w Planicy. Problemem okazały się być zarówno finanse, jak i proces wywłaszczenia gruntów, na których będzie się mieścić nowa, powiększona Letalnica. Chociaż oficjalnego potwierdzenia włodarzy obiektu jeszcze nie ma, to mówi się, że wciąż nie ma pewności, czy finał sezonu 2014/2015 zakończy się lotami w Planicy.

 

Jak wiemy, zeszłoroczny sezon zimowy zakończył się nietypowo, bo na dużej, a nie mamuciej skoczni w Planicy. Jak podają słoweńskie media, finał Pucharu Świata bez tradycyjnych lotów może nas czekać także i w 2015 roku. Wszystko przez problemy finansowe firmy, która zajmując się przebudową Letalnicy – zbankrutowała. W związku z tym maszyny budowlane w lecie na kilka tygodni zaprzestały pracę.

Okazuje się, że ta zwłoka czasowa, może zaważyć na terminie oddania „mamuta” do użytku. Może, ale nie musi. Dyrektor PŚ, Walter Hofer zapewnia, że skocznia będzie gotowa przed 19 marca, kiedy to rozpocznie się finałowy weekend ze skokami narciarskimi sezonu 2014/2015. Póki co, trwa walka z czasem. Na 11 listopada zaplanowana jest kontrola FIS, po której będzie wiadomo więcej.

O samym obiekcie wiadomo póki co tyle, że może umożliwić pobicie dotychczasowego rekordu świata (246,5 m) ustanowionego w Vikersund, a nawet loty powyżej 250 metrów. Profil nowej Letalnicy ma przypominać właśnie Vikersundbakken, gdzie skoki mimo niebotycznych odległości – są dość bezpieczne dzięki płaskiemu torowi lotu. Zdaniem wciąż aktualnego rekordzisty świata, Johana Remena Evensena, największe szanse na ustanowienie nowego rekordu, będą mieli właśnie Słoweńcy – Robert Kranjec i Peter Prevc.

 

Źródło: delo.si / vg.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz