You are currently viewing Cztery Rosjanki nominowane do startów w żeńskim Pucharze Świata

Cztery Rosjanki nominowane do startów w żeńskim Pucharze Świata

Avvakumova Irina fot.Frederik.Clasen - Cztery Rosjanki nominowane do startów w żeńskim Pucharze ŚwiataTrener rosyjskiej kadry kobiet, Roman Kerov, na podstawie wyników sezonu letniegi i niedawno zakończony mistrzostw Rosji nominował zawodniczki do startów w zimowych Pucharze Świata w sezonie 2014/2015. – Wykonaliśmy wielką, skrupulatną pracę. To pozwoliło nam wybrać do zespołu cztery ciekawe zawodniczki – powiedział szkoleniowiec.

 

Roman Kerov i Matjaz Triplat, którzy wspólnie prowadzą żeńską kadrę Rosji w skokach narciarskich, nominowali do występów w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata cztery zawodniczki. Będą to: Irina Avvakumova, Alexandra Kustova, Anastasiya Gladysheva i Sofya Tikhonova, która nieco ponad tydzień temu zdobyła dwa tytuły mistrzyni Rosji.

Jak zapowiedział sztab szkoleniowy rosyjskiej drużyny, możliwe są roszady personalne wśród zawodniczek w trakcie sezonu. Kerov bierze pod uwagę pucharowe występy kolejnych młodych dziewcząt z regionu Perm.

Rosjanki mają jeszcze przed sobą zgrupowanie na olimpijskich obiektach w Soczi, a w poźniejszym terminie treningi na normalnym obiekcie w austriackim Ramsau, być może już na śniegu. Następnie już w Rosji odbędą finalne przygotowania do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata (5 grudnia 2014 r. w Lillehammer) oraz Pucharu Kontynentalnego (12-13 grudnia 2014 r. w Notodden).

 

Źródło: R-Sport / tramplin.perm.ru

 
Podziel się:

Dodaj komentarz