You are currently viewing Heinz Kuttin nominował sześciu Austriaków do startu w PŚ w Klingenthal

Heinz Kuttin nominował sześciu Austriaków do startu w PŚ w Klingenthal

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - Heinz Kuttin nominował sześciu Austriaków do startu w PŚ w KlingenthalTrener austriackiej kadry, Heinz Kuttin, tuż po zakończeniu zgrupowania w niemieckim Oberstdorfie na rozbiegu lodowym Schattenbergschanze, nominował sześciu Austriaków, którzy wystąpią w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. Niespodzianek nie ma, jednak trudno było się ich spodziewać.

 
Austria Team J.Piatkowska 300x198 - Heinz Kuttin nominował sześciu Austriaków do startu w PŚ w Klingenthal
Drużyna Austrii (Diethart, Schlierenzauer, Kofler, Kraft), fot. Julia Piątkowska

Austriaccy skoczkowie zakończyli właśnie zgrupowanie w Oberstdorfie, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie mieli okazję skakać na torach lodowych imitujących zimowe warunki. Cała ekipa Heinza Kuttina wraz z samym szkoleniowcem była zadowolona z treningów.

Na inaugurację zawodów Pucharu Świata w Klingenthal (21-23 listopada 2014 r.) uda się zatem sześciu austriackich zawodników, którzy byli w Oberstdorfie. Będą to skoczkowie kadry narodowej, czyli: Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Thomas Diethart, Stefan Kraft i Michael Hayboeck, a także doświadczony Wolfgang Loitzl, który do tej pory znajdował się w kadrze A, jednak po zakończeniu kariery przez Thomasa Morgensterna, wskoczył do reprezentacji na PŚ. Austriacy wykorzystają więc w pełni sześcioosobową kwotę startową na trzeci period sezonu 2014/2015.

W Oberstdorfie na przestrzeni ostatnich tygodni pojawiło się wiele kadr narodowych, dzięki czemu istniała możliwość porównania poziomu sportowego ze skoczkami z innych krajów. Jak zapewnił Heinz Kuttin, Austriacy wypadli w nim bardzo dobrze. Przed Gregorem Schlierenzauerem i kolegami jest jeszcze tradycyjny przedsezonowy odpoczynek na Cyprze.

 

Źródło: skispringen.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz