You are currently viewing Jan Ziobro dla SkokiPolska: „Skaczę na poziomie pierwszej piętnastki Pucharu Świata” (WIDEO)

Jan Ziobro dla SkokiPolska: „Skaczę na poziomie pierwszej piętnastki Pucharu Świata” (WIDEO)

Ziobro Jan fot.Bartosz.Leja  - Jan Ziobro dla SkokiPolska: "Skaczę na poziomie pierwszej piętnastki Pucharu Świata" (WIDEO)

W poprzednim sezonie Jan Ziobro przebojem wdarł się do pierwszej kadry. Pierwsze miejsce w Engelbergu i późniejsza dyspozycja pozwoliły Ziobrze stać się trwałym ogniwem pierwszego zespołu i olimpijczykiem. Przed obecnym sezonem młody skoczek wciąż stawia sobie równie ambitne cele.

Na prezentacji kadry, która miała miejsce przed sezonem, Ziobro ocenił swoją aktualną dyspozycję. Nie deklaruje zwycięstw i miejsc na podium, ale jak wspomina bez takich celów nie przystępowałby do rywalizacji. – Jeżeli bym się nie spodziewał (podium), to nie przystępowałbym do tego sezonu. Nie mogę oczywiście obiecać, że wygram konkurs. Ale obiecuję że będę starał się skakać jak najlepiej. Chcę także, by moje statystyki rosły, żeby z konkursu na konkurs się podnosiły. Bez większych przestojów, które występowały w zeszłym sezonie.

Po rozpoznawczych skokach na lodowym rozbiegu w Oberstdorfie skoczek widzi się w czołowej piętnastce pucharowej stawki. – Na pewno czuję się mocniejszy niż w poprzednim sezonie. Już wiem gdzie popełniałem błędy i teraz nie chcę ich znowu popełnić – dodaje Ziobro. 

Jak skoczek ocenia formę po skokach w Oberstdorfie? Nasi kadrowicze trenowali i szlifowali swoją formę na torach lodowych. – Były tam dobre warunki, dobrze się nam skakało. W tym momencie cały czas pracuję nad dyspozycją i statystyką. Większość skoków, myślę że około 70 procent, daje w tej chwili pierwszą „15” Pucharu Świata – podsumował skoczek.

Cały wywiad:

 

Podziel się:

Dodaj komentarz