Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Jestem bardziej doświadczony mentalnie” (WIDEO)

Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Jestem bardziej doświadczony mentalnie” (WIDEO)

Zyla Piotr hotel b.leja - Piotr Żyła dla SkokiPolska: "Jestem bardziej doświadczony mentalnie" (WIDEO)Piotr Żyła, który był najlepszym polskim skoczkiem w tegorocznej Letniej Grand Prix z nadzieją, ale i spokojem oczekuje rozpoczęcia zimowego sezonu Pucharu Świata. Sympatyczny skoczek z Wisły podkreślił, że pod względem mentalnym jest przygotowany lepiej niż w zesżłym roku. Jak zaznaczył, cieszy się, że sezon będzie obfitował w loty narciarskie.

 

Im człowiek starszy tym mądrzejszy, stara się mniej popełniać błędów, które już wcześniej się popełniło. W karierze doświadczyłem różnych sytuacji, na pewno coś tam tego doświadczenia jest – przyznał Żyła podczas przedsezonowej konferencji w Wiśle.

27-letni zawodnik dodał, że minione lato poświęcił na pracę nad podejściem do skoków. – Wydaje mi się, że jestem bardziej doświadczony pod względem mentalnym. Pracowałem nad tym całe lato. Oby w zimie to szło w tym samym kierunku, wtedy będzie fajnie.

Żyła zapytany o plany i zamierzenia na nadchodzącą zimę powiedział: – Moim celem jest to, aby od początku do końca robić swoje, skakać tak jak umiem. Staram się raczej żyć z dnia na dzień. Na pewno fajnie byłoby skoczyć na mamucich skoczniach, bo i w Kulm zrobili większą. W tym roku trzy duże mamuty (Kulm, Vikersund, Planica) i to cieszy.

 

Cały wywiad:

 

rozmawiał Bartosz Leja

 
Podziel się: