Składy Czechów i Włochów na zawody w Klingenthal

Składy Czechów i Włochów na zawody w Klingenthal

Bresadola Davide J.Piatkowska - Składy Czechów i Włochów na zawody w KlingenthalNa kilka dni przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata w Klingenthal, poznaliśmy skład Czechów i Włochów na te konkursy. Trener naszych południowych sąsiadów, Richard Schallert, postanowił zabrać do Niemiec czterech swoich podopiecznych, a włoski szkoleniowiec Paolo Bernardi pojedzie do Klingenthal z pięcioma skoczkami.

 
Janda Jakub Harrachov B.Leja  300x197 - Składy Czechów i Włochów na zawody w Klingenthal
Jakub Janda, fot. Bartosz Leja

Paolo Bernardi, który od tego sezonu jest trenerem głównym włoskiej kadry, postanowił zabrać do Klingenthal pięciu skoczków. Będą to: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Andrea Morassi, Federico Cecon i Daniele Varesco. Dopiero po treningach na Vogtland Arenie zostanie podjęta decyzja dotycząca czwórki na konkurs drużynowy. Dodajmy, że w kwalifikacjach do zawodów indywidualnych Włosi mogą wystawić trzech skoczków.

hajek antonin b.leja 300x200 - Składy Czechów i Włochów na zawody w Klingenthal
Antonin Hajek, fot. Bartosz Leja

Decyzję o składzie na inaugurację w Klingenthal podjął także austriacki szkoleniowiec czeskiej kadry – Richard Schallert. W Niemczech zaprezentują się: Roman Koudelka, Jakub Janda, Jan Matura i Antonin Hajek, którzy w pełni wykorzystają kwotę startową. Warto przypomnieć, że pod koniec sezonu letniego znakomitą formę złapał Koudelka, który wygrał zawody LGP w Hinzenbach, a w finale cyklu w Klingenthal, był drugi. 

Pozostali czescy skoczkowie, wśród których będą: Martin Cikl, Cestmir Kozisek i Lukas Hlava wraz z Milosem Kadlecem i juniorami, wezmą udział w zgrupowaniu w Klingenthal w dniach 26-29 listopada. Treningi odbędą pod okiem szkoleniowca kadry B – Jakuba Jiroutka. Tuż po nich zostanie podjęta decyzja dotycząca składu na pierwsze zimowe zawody Pucharu Kontynentalnego (Rena / 12-14 grudnia) i FIS Cup (Notodden / 11-12 grudnia).

 

Źródło: informacja własna / skoky.net

 
Podziel się:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Rub

    Mogą 4, jeśli wystawią drużynę.

Dodaj komentarz