Austriacy na Cyprze „ładowali akumulatory” przed zimą

Austriacy na Cyprze „ładowali akumulatory” przed zimą

10271421 786445381377306 4513911034666246147 o - Austriacy na Cyprze „ładowali akumulatory” przed zimąSłońce, ciepłe wody Morza Śródziemnego i gorący piasek to wymarzony scenariusz, szczególnie w środku deszczowej jesieni. Na właśnie taki regenerujący odpoczynek zabrał swoich podopiecznych trener reprezentacji Austrii, Heinz Kuttin. Na Cyprze „austriackie orły” w ciągu ostatnich dni relaksowały się i nabierały siły oraz energii na nadchodzącą zimę.

 

Łucznictwo, czy siatkówka plażowa, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały austriackich skoczków. Oczywiście tuż przed sezonem nie mogą pozwolić sobie na odpuszczenie typowych dla siebie treningów, dlatego też ciężkie ćwiczenia na siłowni stanowią stały harmonogram dnia sportowców. Nad Morzem Śródziemnym wraz z austriackim sztabem szkoleniowym przebywali: Andreas Kofler, Thomas Diethart, Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitz, Michael Hayboeck oraz Stefan Kraft.

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriacy na Cyprze „ładowali akumulatory” przed zimą
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Wspólny obóz regeneracyjny to nie tylko sposób na odpoczynek i relaks, ale także możliwość poprawienia atmosfery w drużynie. Zadowolony z takich wyjazdów jest z pewnością czterokrotny medalista olimpijski Gregor Schlierenzauer. – Jestem zwolennikiem takich wyjazdów, szczególnie tuż przed zimowym sezonem. Można tutaj nie tylko odpocząć, ale także uwolnić się od wszystkich tematów związanych ze skokami narciarskimi. W końcu przez cztery miesiące i tak wszystko kręci się wokół sportu – komentuje „Schlieri”.

IMG 7275 - Austriacy na Cyprze „ładowali akumulatory” przed zimą
Austriackia drużyna podczas gry w piłkę, fot. Julia Piątkowska

Asystent Heinza Kuttina – Alexander Diess również podkreśla istotność takich wyjazdów. Jego zdaniem przygotowanie fizyczne jest tak samo istotnym czynnikiem, jak nastawienie psychiczne. 

– Mamy już doświadczenie związane z podróżami w słoneczne miejsca tuż przed sezonem. To dodatkowy zastrzyk sił, jaki dostają sportowcy przed zimą. Ważne jest to, aby zawodnik miał naładowane baterie zarówno fizycznie jak i psychicznie. Zawsze jestem mile zaskoczony rezultatami takich wyjazdów w sezonie – podkreśla Alexander Diess.

Przypomnijmy, że Austriacy w inauguracyjnych zawodach PŚ w Klingenthal wystąpią sześcioosobowym składem, w którym znaleźli się wspomniani: Diethart, Hayboeck, Kofler, Kraft, Loitzl i Schlierenzauer.

 

Źródło: oesv.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz