Goran Janus: „Ważny jest medal MŚ i triumf w Pucharze Narodów”

Goran Janus: „Ważny jest medal MŚ i triumf w Pucharze Narodów”

Slowenia Team B.Leja  - Goran Janus: "Ważny jest medal MŚ i triumf w Pucharze Narodów"Dzisiaj po raz pierwszy od finału Pucharu Świata w Planicy skoczkowie powrócili do konkursowych zmagań na śniegu. Dla szkoleniowca kadry Słowenii, Gorana Janusa to czwarty sezon w roli głównego trenera reprezentacji. W ubiegłorocznym konkursie w Klingenthal to jego podopieczni byli na najwyższym stopniu podium. W tym sezonie Słoweńcy rozpoczęli sezon na piątym miejscu.

 

W drużynowym konkursie w Klingenthal Słoweńcy nie błyszczeli, jednak to dopiero początek pucharowych zmagań tej zimy. Jedno jest pewne – słoweński szkoleniowiec ma w swojej drużynie sporo asów, które z pewnością będą się liczyć w sportowej rywalizacji. Zeszłoroczne trzecie miejsce Słowenii w Pucharze Narodów to realne odzwierciedlenie siły i potencjału kadry Gorana Janusa. To właśnie tytuł najlepszej drużyny sezonu dla trenera ma szczególne znaczenie i będzie ważnym wyzwaniem dla słoweńskich skoczków podczas zimowych zmagań.

– Chcielibyśmy zdobyć medal mistrzostw świata, równie ważny jest też dla nas triumf w klasyfikacji generalnej i Pucharze Narodów. To Puchar Narodów, w którym rok temu zajęliśmy historyczne trzecie miejsce ma dla nas szczególne znaczenie. Aby w nim wygrać trzeba mieć w każdym konkursie, pięciu, sześciu dobrych zawodników – podkreśla trener.

Każda drużyna ma swój własny sposób na to, aby jak najlepiej przygotować się do zimy. Tak jak i w poprzednich latach tak też i w tym roku Austriacy, tuż przed inauguracją Pucharu Świata wybrali się na krótki odpoczynek, tym razem na Cypr. Podobną drogę obrali również Norwegowie, którzy „ładowali akumulatory” przed zimą w słonecznej Hiszpanii. Finowie wybrali już nieco inną metodę przygotowań, chcąc wykorzystać śnieżne warunki, udali się na północ kraju do Rovaniemi.

Słoweńska reprezentacja ze względów finansowych, nie mogła sobie pozwolić na wyjazdy regeneracyjne do ciepłych krajów, tuż przed sezonem. Podopieczni Gorana Janusa zwiększyli intensywność swoich treningów już w kwietniu. Słoweńcy trenowali zarówno u siebie w Planicy, jak i z reprezentacjami Polski, Niemiec i Szwajcarii w Oberstdorfie. Dużą uwagę reprezentacja poświęciła na dobre przygotowanie sprzętu narciarskiego do zimy. Podopieczni Janusa, do nowego sezonu Puchary Świata w skokach narciarskich podchodzą z dużym spokojem.

Trenowałem bardzo ciężko, teraz chcę się wyciszyć. Nie chcę mówić o swojej formie. Poczekajmy na pierwsze konkursy, co one przyniosą. Dopiero po tym będę wiedział jak wypadnę na tle innych skoczków – podsumowuje największa słoweńska gwiazda, Peter Prevc.

 

Źródło: dnevnik.si

 
Podziel się:

Dodaj komentarz