PŚ Klingenthal: Eisenbichler najlepszy w drugim treningu

PŚ Klingenthal: Eisenbichler najlepszy w drugim treningu

Eisenbichler Markus fot.K.Sluzewska - PŚ Klingenthal: Eisenbichler najlepszy w drugim treninguW drugim oficjalnym treningu na Vogtland Arenie w Klingenthal najlepiej zaprezentował się Markus Eisenbichler, który poszybował zdecydowanie najdalej (142,5 m). Polacy tym razem nie zachwycili, najlepszym naszym skoczkiem był Dawid Kubacki, który po skoku na 129 metrów zajął 23. lokatę. Skok nie udał się Kamilowi Stochowi, który na dodatek miał niekorzystne warunki.

 

Niemiec Markus Eisenbichler w drugim treningu skoczył zdecydowanie najlepiej (142,5 m). Za nim uplasował się jego rodak – Severin Freund (138,5 m) i Austriak Stefan Kraft (139,5 m). Ponownie dobrze zaprezentowali się kolejni skoczkowie w klasyfikacji – Vincent Descombes Sevoie (137,5 m) i zwycięzca pierwszego treningu – Anders Fannemel (135,5 m).

Polacy osiągali dość podobne odległości, jednak nie zachwycali i plasowali się w trzeciej, czwartej i piątej dziesiątce stawki:  Dawid Kubacki (129,0 m / 23. miejsce), Piotr Żyła (124,5 m / 26. miejsce), Bartłomiej Kłusek (125,5 m / 29. miejsce), Jan Ziobro (126,0 m / 33. miejsce), Stefan Hula (124,5 m / 39. miejsce), Maciej Kot (124,5 m / 40. miejsce), Kamil Stoch (120,0 m / 41. miejsce).

W drugim treningu nie wystartował Norweg Phillip Sjoeen, który w pierwszej serii treningowej doznał groźnego upadku po skoku na 148 metrów.

>> Wyniki pierwszego treningu <<

Wyniki drugiego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
1
Markus Eisenbichler
GER
142,5 m
2
Severin Freund
GER
138,5 m
3
Stefan Kraft
AUT
139,5 m
4
Vincent Descombes Sevoie
FRA
137,5 m
5
Anders Fannemel
NOR
135,5 m
6
Gregor Schlierenzauer
AUT
134,0 m
7
Roman Koudelka
CZE
136,5 m
8
Michael Neumayer
GER
135,5 m
9
Rune Velta
NOR
136,0 m
10
Taku Takeuchi
JPN
130,5 m
11
Thomas Diethart
AUT
132,0 m
12
Jernej Damjan
SLO
136,0 m
13
Lauri Asikainen
FIN
130,5 m
14
Davide Bresadola
ITA
130,5 m
15
Daiki Ito
JPN
127,5 m
16
Anders Bardal
NOR
127,0 m
17
Tom Hilde
NOR
132,0 m
 
Reruhi Shimizu
JPN
132,5 m
19
Andreas Wellinger
GER
126,5 m
20
Jakub Janda
CZE
131,0 m
21
Michael Hayboeck
AUT
129,5 m
22
Noriaki Kasai
JPN
127,5 m
23
Dawid Kubacki
POL
129,0 m
24
Mikhail Maksimochkin
RUS
127,0 m
25
Anders Jacobsen
NOR
128,5 m
26
Piotr Żyła
POL
125,0 m
27
Antonin Hajek
CZE
128,5 m
28
Gregor Deschwanden
SUI
127,0 m
29
Bartłomiej Kłusek
POL
125,5 m
30
Peter Prevc
SLO
125,5 m
31
Andreas Kofler
AUT
124,0 m
32
Richard Freitag
GER
123,5 m
33
Jan Ziobro
POL
126,0 m
34
Jarkko Maeaettae
FIN
123,0 m
35
Jan Matura
CZE
126,0 m
36
Marinus Kraus
GER
127,0 m
37
Wolfgang Loitzl
AUT
124,0 m
 
Simon Ammann
SUI
122,5 m
39
Stefan Hula
POL
124,5 m
40
Maciej Kot
POL
124,5 m
41
Matjaz Pungertar
SLO
122,5 m
 
Kamil Stoch
POL
120,0 m
43
Anze Lanisek
SLO
122,5 m
44
Vladislav Boyarintsev
RUS
118,5 m
45
Sami Niemi
FIN
123,0 m
46
Jaka Hvala
SLO
124,5 m
47
Robert Kranjec
SLO
121,0 m
48
Junshiro Kobayashi
JPN
120,0 m
49
Ilmir Hazetdinov
RUS
118,5 m
 
Sebastian Colloredo
ITA
120,5 m
51
Anssi Koivuranta
FIN
119,5 m
52
Killian Peier
SUI
119,5 m
53
Luca Egloff
SUI
118,0 m
54
Andreas Wank
GER
117,5 m
55
Marat Zhaparov
KAZ
117,0 m
56
Anders Johnson
USA
118,0 m
57
Nicholas Alexander
USA
115,5 m
58
Jurij Tepes
SLO
112,5 m
59
Konstantin Sokolenko
KAZ
116,0 m
60
Daniele Varesco
ITA
113,5 m
61
Denis Kornilov
RUS
113,0 m
62
Hyun-Ki Kim
KOR
110,0 m
63
Andrea Morassi
ITA
109,0 m
64
Nicholas Fairall
USA
106,5 m
65
Chil-ku Kang
KOR
101,0 m
66
William Rhoads
USA
97,0 m
DNS
Phillip Sjoeen
NOR
DNS

Przed nami kwalifikacje (godz. 18:00).

 

informacja własna

 
Podziel się: