You are currently viewing Słoweńskie media: mocny Prevc, Lanisek zaskoczeniem

Słoweńskie media: mocny Prevc, Lanisek zaskoczeniem

Prevc Peter Zakopane.2014 B.Leja  - Słoweńskie media: mocny Prevc, Lanisek zaskoczeniem

Słoweńcy, piąty zespół piątkowego konkursu drużynowego, zaliczą weekend w Klingenthal do przeciętnych.  Obiecująco spisał się Peter Prevc, który zajął wysokie piąte miejsce. Zachwycił młody Anze Lanisek, słabiej zaprezentowali się za to bardziej doświadczeni: Jurij Tepes i Jernej Damjan. Obaj nie zdobyli dzisiaj punktów.

Niespodzianką na plus dla ekipy z Bałkanów są z pewnością punkty 18-letniego Anze Laniska. Słoweniec, dotychczas kojarzony raczej z występów w Pucharze Kontynentalnym, był dzisiaj 21. Z podopiecznych Gorana Janusa zapunktował jeszcze Matjaz Pungertar (26 miejsce).

Prevc nie ukrywał zadowolenia, jednocześnie studząc nastrój.  Konkurs był bardzo ciekawy. Nie mam jednak tak dobrej formy jak pod koniec zeszłego sezonu. W pierwszej serii popełniłem mały błąd, dlatego byłem dopiero ósmy – podkreśla dla siol.net Słoweniec. W drugim skoku awansował o trzy pozycje. Prevc cieszy się, że w końcu sezon rozpoczął się na dobre. Karty zostały odwrócone. Wielu skoczków prezentuje wysoką formę, co rzutuje pozytywnie na naszą dyscyplinę.  

Zadowolony z występu Prevca i pierwszych punktów Laniska był Goran Janus. – Szkoda Jurija (Tepesa), stracił do drugiej serii tylko 0,1 punktu. Nie udało się także Jernejowi. Przed nami jednak kolejny weekend ze skokami w Kuusamo i koncentrujemy się już na nim – skomentował dla serwisu dnevnik.si trener Słoweńców.

 

źródła: dnevnik.si, siol.net 

Podziel się:

Dodaj komentarz