You are currently viewing Anders Bardal: „Trudno powiedzieć, skąd zawieje wiatr”

Anders Bardal: „Trudno powiedzieć, skąd zawieje wiatr”

Norwescy skoczkowie kontynuują dobrą passę, którą rozpoczęli w Klingenthal. W dzisiejszych kwalifikacjach na Rukatunturi w Kuusamo zwyciężył doświadczony Anders Bardal, a awansu do zawodów nie wywalczył tylko jeden podopieczny Alexandra Stoeckla. – Warunki wietrzne były dzisiaj bardzo wymagające – stwierdził triumfator serii kwalifikacyjnej.

 

Anders Bardal oddał w dzisiejszych kwalifikacjach zdecydowanie najlepszy skok (140,5 m / 164,4 pkt) z obniżonej belki startowej. – Warunki wietrzne były dzisiaj bardzo wymagające. Było bardzo trudno powiedzieć, skąd zawieje wiatr – przyznał 32-letni norweski skoczek, który pochwalił jednocześnie przygotowanie skoczni w Kuusamo – Obiekt jest doskonale przygotowany i dzisiaj mieliśmy jego dobre rozpoznanie.

Aktualny mistrz świata z Predazzo przyznał, że jest zadowolony ze swoich dzisiejszych prób na Rukatunturi. – Skoki były na wysokim poziomie i we wszystkich trzech rundach miałem bardzo dobre odczucia. Teraz jednak to już nie znaczy tak dużo. Musimy być gotowi na jutrzejszą, inną rywalizację – powiedział Bardal, który także w treningach prezentował się znakomicie, skacząc 145 (4. miejsce) i 140 metrów (2. miejsce).

Dodajmy, że do jutrzejszych zawodów zakwalifikowali się także Rune Velta, Tom Hilde i Joachim Hauer, poza nimi awans miał zapewniony Anders Fannemel. Poza konkursem znalazł się Anders Jacobsen.

 

Źródło: andersbardal.com

 

Dodaj komentarz