Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?

Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?

zakopane wielka.krokiew b.leja - Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?To nie był udany początek sezonu w wykonaniu naszych polskich skoczków narciarskich. Pozbawiona lidera drużyna bardzo słabo spisała się w Klingenthal, jak i Kuusamo. Przed naszymi reprezentantami kolejny przystanek na mapie konkursów Pucharu Świata. Czy w Lillehammer Polacy powrócą do dobrego skakania?  Wdrożenie programu naprawczego oraz treningi na Wielkiej Krokwi, to jedne ze sposobów na poprawę.

 
Stoch Kamil lot.zgrupowanie.wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x219 - Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Do rozpoczęcia pierwszego  konkursu Pucharu Świata w Zakopanem zostało jeszcze ponad miesiąc czasu, ale już w najbliższą środę Wielka Krokiew będzie gościć czołowych zawodników naszej reprezentacji. W tym celu włodarze obiektu od paru dni przygotowują skocznię do warunków zimowych, tak aby Polacy mogli trenować na naśnieżonym obiekcie. To właśnie „zimowa stolica Polski” ma być miejscem, w którym skoczkowie wraz ze sztabem szkoleniowym popracują nad stabilnością skoków, a także nad spontanicznością, której zdaniem Łukasza Kruczka, brakuje naszym zawodnikom. 

Kubacki.Dawid najazd Julia.Piatkowska 300x200 - Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

– Problem nie jest duży, ale wciąż się pokazuje na skoczni. Zawodnicy za bardzo starają się kontrolować jeden element. Z tego powodu nie traktują skoku kompleksowo i brakuje im luzu oraz spontaniczności – komentuje trener polskiej kadry A.

Szkoleniowiec gorąco wierzy w to, że taki trening pozwoli odwrócić niekorzystną passę naszej reprezentacji. Najlepiej świadczą o tym jego słowa: – Widzę światełko w tunelu. Wystarczy jeden spokojny trening, by wszystko poukładać. Tym światełkiem jest wiadomość z Zakopanego, że Wielka Krokiew jest gotowa i w środę będziemy mogli spokojnie na niej poskakać. Zakopane jest dla nas tym, czym butla z tlenem dla nurka – podkreśla Kruczek.

Kot Maciej lot.trening.Wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Trening w Zakopanem przywróci Polakom lepszą formę?
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Początek sezonu 2012/2013 również nie był udany dla naszych reprezentantów. W konkursie drużynowym w Kuusamo, Polacy zajęli ostatnie 11. miejsce, a w konkursie indywidualnym do drugiej serii dostał się tylko Dawid Kubacki. Po zawodach w Finlandii Kamil Stoch udał się na spokojne treningi do Ramsau, a następnie do Zakopanego. Przyniosło to oczekiwane rezultaty, już w Engelbergu Stoch zajął drugie miejsce, a do czołowej trzydziestki zakwalifikowało jeszcze czterech podopiecznych Łukasza Kruczka. Trzy miesiące później, we włoskim Val di Fiemme, Kamil Stoch zdobył tytuł Mistrza Świata, a polska drużyna stanęła na trzecim stopniu podium.

Dwa lata temu zakopiańska „buta tlenowa” pomogła naszym skoczkom powrócić do dobrej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że i tym razem podziała ona na Polaków i doprowadzi ich do dobrych wyników w myśl zasady „Nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kończy”

 

Źródło: przegladsportowy.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz