You are currently viewing Stoch nie poleci do Lillehammer, czeka go dłuższa przerwa

Stoch nie poleci do Lillehammer, czeka go dłuższa przerwa

stoch kamil b.leja - Stoch nie poleci do Lillehammer, czeka go dłuższa przerwaPolska kadra skoczków pojawiła się dziś na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, aby wykonać ostatnie przed wyjazdem do Lillehammer skoki treningowe. Miał do nich dołączyć Kamil Stoch, który rano dostał zgodę od dr Winiarskiego na powrót na skocznię. Niestety, lider polskiego zespołu po kilku skokach imitacyjnych znowu poczuł ból w kostce, w związku z czym jego wyjazd do Norwegii jest niemożliwy.

 

Stoch miał dzisiaj dołączyć do treningów kadry na Wielkiej Krokwi, w przypadku, gdyby dostał zielone światło po wizycie u lekarza polskiej kadry, dr Aleksandra Winiarskiego. Ten uznał, że uraz goi się prawidłowo i dwukrotny mistrz olimpijski może wrócić na skocznię.

Niestety już podczas rozgrzewki kontuzja stawu skokowego Stocha odnowiła się i nasz skoczek bez oddania żadnej próby na Wielkiej Krokwi musiał ponownie udać się do szpitala do Nowego Targu na szczegółowe badania. Takie problemy wykluczyły możliwość startu Kamila Stocha w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lillehammer.

27-letniego skoczka czeka teraz kolejny zabieg stawu skokowego, który wykluczy go z treningów na około 2-3 tygodnie. Stoch nie wystąpi zatem w zawodach PŚ w Niżnym Tagilu (13-14 grudnia), a nawet w Engelbergu (20-21 grudnia). Prawdopodobny jest powrót Polaka dopiero na pierwsze zawody Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (28 grudnia). Absencja w aż 9 indywidualnych pucharowych konkursach praktycznie pozbawia Stocha szans na obronę Kryształowej Kuli, którą zdobył poprzedniej zimy.

 
Źródło: przegladsportowy.pl / informacja własna
 
Podziel się:

Dodaj komentarz