PŚ Pań Lillehammer: Iraschko-Stolz dominuje w treningach, Polki daleko

PŚ Pań Lillehammer: Iraschko-Stolz dominuje w treningach, Polki daleko

Iraschko Stolz.Daniela fot.Frederik.Clasen - PŚ Pań Lillehammer: Iraschko-Stolz dominuje w treningach, Polki dalekoDoświadczona Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz oddała najlepsze skoki w oficjalnych treningach pań w Lillehammer. Reprezentantki Polski uplasowały się pod koniec stawki. Przed paniami jeszcze kwalifikacje do jutrzejszego konkursu, w których awans uzyska 30 spośród 44 zawodniczek. Pewna występu jest czołowa dziesiątka zeszłej zimy.

 

Pierwszy trening należał do najbardziej doświadczonej skoczkini w całej stawce, Austriaczki Danieli Iraschko-Stolz (100,5 m). Za nią uplasowała się jej rodaczka Eva Pinkelnig (96,5 m), a trzecia była Sara Takanashi (90,5 m), która jako jedyna zawodniczka skakała z obniżonego (aż o trzy platformy najazdowe) rozbiegu.

Polki uplasowały się pod koniec stawki – Magdalena Pałasz była 46. (73,0 m), a Joanna Szwab 48. (66,0 m).

W drugim treningu ponownie najlepsza okazała się Daniela Iraschko-Stolz (98,5 m), która podobnie jak kilka czołowych zawodniczek skakała z rozbiegu obniżonego o jedną belkę (z nr 15). Drugie miejsce zajęła Japonka Yuki Ito (95,0 m), a trzecia była Eva Pinkelnig (97,5 m). Z najniższej belki (nr 14) skoczyła Sarah Hendrickson (91,5 m / 11. miejsce). Ze skoku zrezygnowała Sara Takanashi.

Polki ponownie uplasowały się w piątej dziesiątce stawki – Magdalena Pałasz była 45. (77,5 m), a Joanna Szwab 50. (69,5 m).

 

Wyniki pierwszego treningu:

 
zawodniczka
kraj
odległość
1
Daniela Iraschko-Stolz
AUT
100,5 m
2
Eva Pinkelnig
AUT
96,5 m
3
Sara Takanashi
JPN
90,5 m
4
Sarah Hendrickson
USA
91,5 m
5
Yuki Ito
JPN
97,0 m
6
Carina Vogt
GER
95,0 m
7
Irina Avvakumova
RUS
94,0 m
8
Jacqueline Seifriedsberger
AUT
93,5 m
9
Maja Vtic
SLO
93,0 m
10
Line Jahr
NOR
92,5 m
11
Maren Lundby
NOR
92,0 m
12
Katharina Althaus
GER
92,0 m
13
Julia Clair
FRA
91,0 m
14
Ulrike Graessler
GER
91,0 m
15
Kaori Iwabuchi
JPN
89,5 m
16
Eva Logar
SLO
90,0 m
17
Anette Sagen
NOR
90,5 m
18
Julia Kykkaenen
FIN
89,0 m
19
Pauline Hessler
GER
89,5 m
20
Elena Runggaldier
ITA
88,5 m
21
Svenja Wuerth
GER
89,0 m
 
Gianina Ernst
GER
88,5 m
23
Sofya Tikhonova
RUS
89,0 m
24
Evelyn Insam
ITA
88,0 m
25
Katja Pozun
SLO
87,5 m
26
Nina Lussi
USA
87,5 m
27
Gyda Enger
NOR
87,0 m
28
Chiara Hoelzl
AUT
87,5 m
29
Yuka Seto
JPN
86,0 m
30
Jessica Jerome
USA
86,0 m
31
Ursa Bogataj
SLO
86,0 m
32
Aki Matsuhashi
JPN
84,0 m
33
Tara Geraghty-Moats
USA
84,0 m
34
Alexandra Kustova
RUS
83,0 m
35
Coline Mattel
FRA
82,5 m
36
Lea Lemare
FRA
82,5 m
37
Nita Englund
USA
82,5 m
38
Anna Odine Stroem
NOR
82,5 m
 
Dana Vasilica Haralambie
ROU
83,5 m
40
Anastasiya Gladysheva
RUS
83,0 m
 
Anniken Mork
NOR
82,0 m
42
Spela Rogelj
SLO
80,5 m
43
Ayumi Watase
JPN
79,0 m
44
Susanna Forsstroem
FIN
79,0 m
45
Michaela Dolezelova
CZE
77,0 m
46
Magdalena Pałasz
POL
73,0 m
47
Karolina Indrackova
CZE
64,0 m
48
Joanna Szwab
POL
66,0 m
49
Tonje Bakke
NOR
63,0 m
 
Barbora Blazkova
CZE
63,0 m
51
Sara Meloe
NOR
62,0 m
52
Karoline Roestad
NOR
62,0 m
53
Jana Mrakotova
CZE
58,0 m
 
Marte Pauline Skinnes
NOR
55,0 m
 

Wyniki drugiego treningu:

 
zawodniczka
kraj
odległość
1
Daniela Iraschko-Stolz
AUT
98,5 m
2
Yuki Ito
JPN
95,0 m
3
Eva Pinkelnig
AUT
97,5 m
4
Ulrike Graessler
GER
97,0 m
5
Jacqueline Seifriedsberger
AUT
95,5 m
6
Maja Vtic
SLO
95,0 m
7
Katharina Althaus
GER
94,5 m
8
Carina Vogt
GER
89,0 m
9
Ursa Bogataj
SLO
91,5 m
 
Irina Avvakumova
RUS
89,0 m
11
Sarah Hendrickson
USA
91,5 m
12
Line Jahr
NOR
92,0 m
13
Pauline Hessler
GER
90,0 m
14
Gianina Ernst
GER
89,5 m
15
Maren Lundby
NOR
89,5 m
16
Jessica Jerome
USA
89,5 m
17
Gyda Enger
NOR
89,5 m
18
Chiara Hoelzl
AUT
91,0 m
19
Elena Runggaldier
ITA
89,5 m
20
Svenja Wuerth
GER
89,0 m
21
Yuka Seto
JPN
88,5 m
 
Spela Rogelj
SLO
88,5 m
23
Katja Pozun
SLO
88,5 m
24
Julia Kykkaenen
FIN
88,0 m
25
Eva Logar
SLO
88,0 m
26
Julia Clair
FRA
88,0 m
27
Anette Sagen
NOR
88,0 m
28
Alexandra Kustova
RUS
86,0 m
29
Nita Englund
USA
86,5 m
30
Coline Mattel
FRA
86,5 m
31
Dana Vasilica Haralambie
ROU
86,0 m
32
Sofya Tikhonova
RUS
85,5 m
33
Tara Geraghty-Moats
USA
85,0 m
34
Anniken Mork
NOR
85,5 m
35
Nina Lussi
USA
85,0 m
36
Kaori Iwabuchi
JPN
85,5 m
37
Evelyn Insam
ITA
84,5 m
38
Lea Lemare
FRA
84,0 m
39
Susanna Forsstroem
FIN
83,0 m
40
Ayumi Watase
JPN
83,5 m
41
Anastasiya Gladysheva
RUS
81,5 m
42
Barbora Blazkova
RUS
80,5 m
43
Aki Matsuhashi
JPN
80,5 m
44
Michaela Dolezelova
CZE
80,5 m
45
Magdalena Pałasz
POL
77,5 m
46
Anna Odine Stroem
NOR
77,5 m
47
Jana Mrakotova
CZE
72,0 m
48
Tonje Bakke
NOR
72,0 m
49
Karolina Indrackova
CZE
70,5 m
50
Joanna Szwab
POL
69,5 m
51
Karoline Roestad
NOR
64,5 m
52
Marte Pauline Skinnes
NOR
62,5 m
53
Sara Meloe
NOR
61,5 m
DNS
Sara Takanashi
JPN
 

informacja własna

 
Podziel się: