Špela Rogelj: „Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać”

Špela Rogelj: „Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać”

Rogelj Spela Stefan - Špela Rogelj: "Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać"Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata pań, z pewnością na długo zapiszą się w pamięci Špeli Rogelj. Na skoczni w Lillehammer odniosła ona swój życiowy sukces. 20-letnia skoczkini lotami na odległość 93 i 99 metrów pokonała Danielę Iraschko-Stolz i Sarę Takanashi. – Wiedziałam, że mogę dobrze skakać, ale jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać – przyznała Słowenka.

 
Rogelj Spela S.Piwowar 300x200 - Špela Rogelj: "Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać"
Špela Rogelj, fot. Stefan Piwowar

Jak podkreśliła Špela Rogelj, która otrzymałą dziś żółtą koszulkę liderki PŚ, dzisiejsze starty były jej pierwszymi próbami na śniegu w tym sezonie.

Jestem bardzo zaskoczona, że udało mi się tutaj wygrać. Wiedziałam, że mogę dobrze skakać ale nie spodziewałam się że osiągnę taki wynik. Jest to największy sukces w mojej karierze. Szkoda, że w grudniu jest tylko ten jeden konkurs Pucharu Świata i chciałabym, aby kolejne konkursy nadeszły jak najszybciej. Z drugiej strony mam teraz dużo czasu, by przygotować się do kolejnych zawodów i cieszyć się żółtą koszulką lidera – komentuje triumfatorka dzisiejszego konkursu.

takanashi sara konf s.piwowar 300x200 - Špela Rogelj: "Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać"
Sara Takanashi, fot. Stefan Piwowar

Wygrana smakuje jeszcze lepiej, gdy pokonuj się tak utytułowane zawodniczki, jak srebrna medalistka z Soczi – Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka, która dzisiaj uplasowała się na drugiej pozycji również nie kryła swojego zadowolenia z uzyskanej lokaty.

– Drugie miejsce to dzisiaj wynik absolutnie w porządku. Dużo zaryzykowałam, popełniłam jednak błąd podczas drugiej próby, był on wart właśnie 1,1 pkt – podkreśla Austriaczka, która właśnie taką różnicą przegrała pierwszą lokatę.

Trzecie miejsce podczas pierwszego konkursu w Lillehammer to rozczarowujący wynik dla Sary Takanashi, triumfatorki zeszłorocznej klasyfikacji generalnej. Utalentowana Japonka czuła duży niedosyt po dzisiejszym konkursie twierdząc, że stać ją było ją na lepsze skoki.

– Nie wiem gdzie dokładnie popełniłam błędy, będę to jeszcze dziś analizować. W każdym razie jestem bardzo rozczarowana, bo nie udało mi się uzyskać tyle mocy, ile w konkursie mogłam tak naprawdę mogłam wykorzystać – zapewnia utalentowana Japonka, która zdominowała zeszły sezon zimowy.

 

Źródło: berkutschi.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz