Wellinger po operacji, nie wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni

Wellinger po operacji, nie wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni

wellinger andreas SP - Wellinger po operacji, nie wystąpi w Turnieju Czterech SkoczniNawet osiem tygodni przerwy może czekać Andreasa Wellingera, który w zeszłym tygodniu doznał groźnego upadku w fińskim Kuusamo. 19-letni niemiecki skoczek przeszedł jednak operację barku, która początkowo nie wydawała się konieczna. Utalentowanego zawodnika z pewnością zabraknie podczas Turnieju Czterech Skoczni.

 

Wellinger musiał przejść operację barku po groźnym upadku na skoczni Rukatunturi w Kuusamo. Teraz Niemca czeka długa przerwa, która – jak stwierdził trener Werner Schuster – może potrwać nawet osiem tygodni. W związku z tym 19-latek z pewnością nie wystąpi w 63. Turnieju Czterech Skoczni. Tak długa absencja utrudni skoczkowi także kompleksowe przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu, czyli Mistrzostw Świata w Falun, które odbędą się pod koniec lutego.

Wellinger zapewnia jednak, że się nie poddaje – na swoim oficjalnym profilu na facebooku umieścił zdjęcie ze szpitala z podpisem: „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Podczas zawodów w Lillehammer Wellingera zastąpił Karl Geiger.

 

Źródło: fis-ski.com

 
Podziel się: