You are currently viewing Hendrickson i Vogt zawiedzione wynikami w Lillehammer
Sarah Hendrickson, fot. Julia Piątkowska

Hendrickson i Vogt zawiedzione wynikami w Lillehammer

Hendrickson Sarah USA fot.Julia .Piatkowska - Hendrickson i Vogt zawiedzione wynikami w LillehammerWczoraj w Lillehammer sezon Pucharu Świata rozpoczęły panie. Zwyciężyła Spela Rogelj, a obok niej na podium znalazły się Daniela Iraschko-Stolz i Sara Takanashi. Na norweskiej Lysgardsbakken było jednak więcej skoczkiń aspirujących do wysokich lokat. O niedosycie po tych zawodach wspominają m.in. Sarah Hendrickson i Carina Vogt.

 
Vogt Carina lot.Oslo Stefan.Piwowar 300x200 - Hendrickson i Vogt zawiedzione wynikami w Lillehammer
Carina Vogt, fot. Stefan Piwowar

Sarah Hendrickson, która nareszcie uporała się z dręczącą ją kontuzją, mogła w pełni sił wystartować w pucharowych zmaganiach. Sympatyczna Amerykanka zajęła w konkursie 9. lokatę po skokach na 89 i 96,5 metra. – To był dla mnie ciężki dzień na skoczni. Presja i nerwy mnie pokonały. Dziewiąte miejsce jest dalekie od tego, które chciałam osiągnąć, jednak wciąż będę walczyć o więcej. Poziom skoków dziewczyn znów się zwiększył i byłam pod wrażeniem tego jak skaczą – przyznała na swoim oficjalnym profilu na facebooku 20-latka z Park City.

Również mistrzyni olimpijska z Soczi, Carina Vogt, nie prezentuje póki co takiej formy jak w ubiegłym sezonie. – 19. miejsce to nie był wynik, którego oczekiwałam. Niestety cała nasza drużyna nie potwierdziła tego, co prezentowała w treningach. Teraz nadszedł czas na to, aby pokazać więcej waleczności – stwierdziła 22-letnia reprezentantka Niemiec, która we wczorajszych zawodach osiągała 87 i 91 metrów.

 

Źródło: facebook.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz