Schlierenzauer, Fannemel i Hayboeck o pierwszym konkursie w Lillehammer

Schlierenzauer, Fannemel i Hayboeck o pierwszym konkursie w Lillehammer

Schlieri S.P - Schlierenzauer, Fannemel i Hayboeck o pierwszym konkursie w LillehammerPodczas dzisiejszych zawodów rozgrywanych w Lillehammer zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami, które dyktował wiatr. Olimpijska skocznia Lysgaardsbakken po raz kolejny okazała się być szczęśliwym miejscem dla Gregora Schlierenzauera, który w Norwegii odniósł swoje 53. pucharowe zwycięstwo. W loteryjnym konkursie dobrze poradzili sobie także Anders Fannemel oraz Michael Hayboeck.

 
fannemel anders s.piwowar 300x200 - Schlierenzauer, Fannemel i Hayboeck o pierwszym konkursie w Lillehammer
Anders Fannemel, fot. Stefan Piwowar

Gregor Schlierenzauer (127,5 / 138,5 m) odniósł dzisiaj szósty triumf na skoczni Lysgaardsbakken. Na swoje pucharowe zwycięstwo skoczek musiał czekać niemal cały rok. 24-latek podkreśla że nie był to dla niego łatwy konkurs, a na swoją wygraną musiał ciężko zapracować. – Po roku czasu, jestem znów na pierwszym miejscu podium. Jestem bardzo szczęśliwy. Ze względu na bardzo zmieniające się warunki był to trudny konkurs. Włożyłem dzisiaj sporo wysiłku i to wystarczyło aby wygrać. Oddałem w tym sezonie pierwszy rewelacyjny skok podczas dzisiejszego konkursu. Myślę, że zasłużyłem na wygraną, która była wynikiem ciężkiej pracy – podkreśla Schlierenzauer.

Hayboeck Michael A.Cis  300x199 - Schlierenzauer, Fannemel i Hayboeck o pierwszym konkursie w Lillehammer
Michael Hayboeck, fot. Anna Cis

Swojej radości po konkursie nie krył także faworyt gospodarzy, Anders Fannemel. Zawodnik gospodarz swoimi dalekimi lotami na odległość 132,5 i 139,5 metra zapewnił sobie wysoką drugą lokatę. – Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego na podium w tym sezonie, cieszę się także z moich skoków. Dobrze o tym wiem, że w niedzielę czeka na mnie kolejna szansa na dobre skoki – zaznacza Norweg.

Zawody w Lillehammer udowodniły nam także, że słabsza dyspozycja drużynowa Austriaków w Klingenthal, była tylko tymczasowa. Gregor Schlierenzauer a także Michael Hayboeck (123,5 / 141,0 m) potwierdzili, że kadra Heinza Kuttina nadal jest bardzo silna i że Austriacy będą liczyli się podczas walki o wygraną w Turnieju Czterech Skoczni. – To jest niesamowity dzień dla mnie, a także dla całych austriackich skoków. Wiem, że mogę teraz ustanowić swój lepszy wynik w karierze. Bardzo się z tego cieszę i jestem ciekaw co przyniesie jutro – podsumował trzeci dzisiaj Michael Hayboeck.

 

Źródło: fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz