PŚ Lillehammer – przed nami drugi konkurs (lista startowa)

PŚ Lillehammer – przed nami drugi konkurs (lista startowa)

Lillehammer Lysgaardsbakken fot.Ivar Abrahamsen - PŚ Lillehammer - przed nami drugi konkurs (lista startowa)Po emocjonujących i wietrznych zawodach w fińskim Kuusamo, najlepsi skoczkowie świata przenieśli się do norweskiego Lillehammer, aby na olimpijskich obiektach rywalizować o najlepsze lokaty. Za nami jest już pierwszy konkurs, a dzisiaj najlepsi zawodnicy świata po raz drugi przystąpią na Lysgaardsbakken (K-123 / HS-138) do walki o pucharowe punkty.

 

Pierwszy konkurs tej zimy rozegrały w piątek panie (WYNIKI) – triumfowała w nim Spela Rogelj. W sobotę w ponad 2,5 godzinnych wietrznych zawodach zwyciężył Gregor Schlierenzauer (WYNIKI). Przed nami kwalifikacje i drugi konkurs w Lillehammer. Dzisiaj wiatr na Lysgaardsbakken powinien być nieco słabszy niż wczoraj – według prognoz ma wiać z prędkością ok. 2 m/s. Przypomnijmy, że wczoraj podmuchy przekraczały momentami nawet 5 m/s.

Polskę w Norwegii będzie reprezentuje pięciu skoczków (Żyła, Kubacki, Ziobro, Murańka, Zniszczoł) oraz dwie skoczkinie (Pałasz, Szwab). Pełne składy kadr poniżej.

Program PŚ w Lillehammer (+ transmisje TV):

  • 4 grudnia 2014 r. (czwartek):
    • 14:00 – odprawa techniczna kobiet
    • 16:00 – odprawa techniczna mężczyzn
    • 18:00 – treningi (wyniki >>) / kwalifikacje kobiet (HS-100) (wyniki >>)
  • 5 grudnia 2014 r. (piątek):
    • 10:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-138) (wyniki >>)
    • 14:15 – seria próbna kobiet (HS-100) (wyniki >>)
    • 15:15 – konkurs indywidualny kobiet (HS-100) (Eurosport 2) (wyniki >>)
    • 20:00 – kwalifikacje mężczyzn (HS-138) (TVP Info, Eurosport) (wyniki >>)
  • 6 grudnia 2014 r. (sobota):
    • 15:00 – seria próbna mężczyzn (HS-138) (wyniki >>)
    • 16:15 – konkurs indywidualny mężczyzn (HS-138) (TVP 1, Eurosport) (wyniki >>)
  • 7 grudnia 2014 r. (niedziela):
    • 12:45 – kwalifikacje mężczyzn (HS-138) (wyniki >>)
    • 14:15 – konkurs indywidualny mężczyzn (HS-138) (TVP 1, Eurosport) (wyniki >>)

Zapraszamy do śledzenia relacji na fis-ski.com oraz berkutschi.com.

 

Lista startowa niedzielnego konkursu:

BIB
Zawodnik
Kraj
1
Martti Nomme
EST
2
Lukas Hlava
CZE
3
Seou Choi
KOR
4
Thomas Diethart
AUT
5
Mikhail Maksimochkin
RUS
6
Nicholas Alexander
USA
7
Ilmir Hazetdinov
RUS
8
Gregor Deschwanden
SUI
9
Dawid Kubacki
POL
10
Antonin Hajek
CZE
11
Tom Hilde
NOR
12
Aleksander Zniszczoł
POL
13
Junshiro Kobayashi
JPMN
14
Anssi Koivuranta
FIN
15
Vladimir Zografski
BUL
16
Tomaz Naglic
SLO
17
Wolfgang Loitzl
AUT
18
Jurij Tepes
SLO
19
Michael Nuemayer
GER
20
Joachim Hauer
NOR
21
Jan Ziobro
POL
22
Andreas Wank
GER
23
Killian Peier
SUI
24
Andreas Stjernen
NOR
25
Ville Larinto
FIN
26
Vladislav Boyarintsev
RUS
27
Jarkko Maeaettae
FIN
28
Jan Matura
CZE
29
Taku Takeuchi
JPMN
30
Davide Bresadola
ITA
31
Piotr Żyła
POL
32
Richard Freitag
GER
33
Robert Kranjec
SLO
34
Marinus Kraus
GER
35
Rune Velta
NOR
36
Andreas Kofler
AUT
37
Lauri Asikainen
FIN
38
Jernej Damjan
SLO
39
Markus Eisenbichler
GER
40
Anders Bardal
NOR
41
Stefan Kraft
AUT
42
Gregor Schlierenzauer
AUT
43
Daiki Ito
JPMN
44
Severin Freund
GER
45
Peter Prevc
SLO
46
Michael Hayboeck
AUT
47
Roman Koudelka
CZE
48
Anders Fannemel
NOR
49
Noriaki Kasai
JPMN
50
Simon Ammann
SUI
 

Składy kadr mężczyzn (kwoty startowe):

  • Austria (6): Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Wolfgang Loitzl
  • Bułgaria (2): Vladimir Zografski
  • Czechy (4): Antonin Hajek, Roman Koudelka, Jan Matura, Lukas Hlava
  • Estonia (2): Martti Nomme, Siim-Tanel Sammelselg
  • Finlandia (4): Lauri Asikainen, Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae
  • Francja (2): Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
  • Japonia (5): Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Reruhi Shimizu, Junshiro Kobayashi
  • Kazachstan (2): Marat Zhaparov, Konstantin Sokolenko
  • Korea Południowa (2): Seou Choi, Heung-Chul Choi
  • Niemcy (7): Sevrein Freund, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Marinus Kraus, Andreas Wank, Michael Neumayer, Karl Geiger
  • Norwegia (6+6): Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Joachim Hauer, Rune Velta, Andreas Stjernen, Daniel-Andre Tande, Kenneth Gangnes, Espen Enger Halvorsen, Robert Johansson, Johann Andre Forfang
  • Polska (7): Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł
  • Rosja (4): Vladislav Boyarintsev, Ilmir Hazetdinov, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin
  • Słowenia (7): Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Matjaz Pungeratr, Jernej Damjan, Tomaz Naglic, Nejc Dezman
  • Stany Zjednoczone (2): Anders Johnson, Nicholas Fairall, William Rhoads
  • Szwajcaria (4): Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Luca Egloff
  • Włochy (3): Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Andrea Morassi

Składy kadr kobiet:

  • Austria: Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger, Chiara Hoelzl, Eva Pinkelnig
  • Czechy: Michaela Dolezelova, Barbora Blazkova, Jana Mrakotova, Karolina Indrackova
  • Francja: Lea Lemare, Julia Clair, Coline Mattel
  • Finlandia: Julia Kykkaenen, Susanna Forsstroem
  • Japonia: Yuka Seto, Kaori Iwabuchi, Ayumi Watase, Aki Matsuhashi, Yuki Ito, Sara Takanashi
  • Niemcy: Katharina Althaus, Ulrike Graessler, Svenja Wuerth, Pauline Hessler, Gianina Ernst, Carina Vogt
  • Norwegia: Gyda Enger, Line Jahr, Maren Lundby, Anette Sagen, Anna Odine Stroem, Marte Skinnes, Sara Meloe, Karoline Roestad, Tonje Bakke, Anniken Mork
  • Polska: Magdalena Pałasz, Joanna Szwab
  • Rosja: Sofya Tikhonova, Alexandra Kustova, Anastasiya Gladysheva, Irina Avvakumova
  • Rumunia: Dana Vasilica Haralambie
  • Słowenia: Eva Logar, Maja Vtic, Katja Pozun, Spela Rogelj, Ursa Bogataj
  • Stany Zjednoczone: Sarah Hendrickson, Nita Englund, Nina Lussi, Tara Geraghty-Moats, Jessica Jerome
  • Włochy: Evelyn Insam, Elena Runggaldier

Będziemy na bieżąco dodawać informacje dotyczące składów kadr.

 

Puchar Świata gości w norweskim Lillehammer już od 30 lat (z przerwami). W 1994 roku na tamtejszych skoczniach rozegrane zostały konkursy olimpijskie, a w latach 2004 – 2010 w ramach pucharowych zmagań, obiekt Lysgardsbakken HS-138 był jedną z aren Turnieju Nordyckiego. Żeński Puchar Świata jest rozgrywany w Lillehammer od początku historii cyklu, czyli od 2011 roku. Oto podia wszystkich konkursów PŚ, PŚ Pań i ZIO rozgrywanych w Lillehammer:

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
06.12.2014 (PŚ ind.)
G. Schlierenzauer
A. Fannemel
M. Hayboeck
08.12.2013 (PŚ ind.)
S. Freund
A. Bardal
D. Ito
07.12.2013 (PŚ ind.)
G. Schlierenzauer
T. Takeuchi
R. Freitag
07.12.2013 (PŚ Pań)
S. Takanashi
G. Ernst
D. Iraschko-Stolz
06.12.2013 (PŚ mix)
Japonia
Austria
Norwegia
25.11.2012 (PŚ ind.)
G. Schlierenzauer
A. Fannemel
T. Morgenstern
24.11.2012 (PŚ ind.)
S. Freund
T. Morgenstern
A. Bardal
24.11.2012 (PŚ Pań)
S. Takanashi
S. Hendrickson
A. Sagen
23.11.2012 (PŚ mix)
Norwegia
Japonia
Włochy
04.12.2011 (PŚ ind.)
A. Kofler
S. Freund
A. Bardal
03.12.2011 (PŚ ind.)
A. Kofler
R. Freitag
K. Stoch
03.12.2011 (PŚ Pań)
S. Hendrickson
C. Mattel
M. Faisst
05.12.2010 (PŚ ind.)
T. Morgenstern
V. Larinto
S. Ammann
04.12.2010 (PŚ ind.)
T. Morgenstern
J.R. Evensen
T. Hilde
12.03.2010 (PŚ ind., TN)
S. Ammann
G. Schlierenzauer
A. Małysz
06.12.2009 (PŚ ind.)
S. Ammann
H. Olli
E. Chedal
05.12.2009 (PŚ ind.)
G. Schlierenzauer
T. Morgenstern
A. Małysz
13.03.2009 (PŚ ind., TN)
H. Olli
D. Vassiliev
G. Schlierenzauer
07.03.2008 (PŚ ind., TN)
G. Schlierenzauer
A. Kuettel
J. Happonen
16.03.2007 (PŚ ind., TN)
konkurs odwołany
03.12.2006 (PŚ ind.)
G. Schlierenzauer
A. Jacobsen
A. Małysz
02.12.2006 (PŚ ind.)
S. Ammann
A. Kuettel
T. Morgenstern
10.03.2006 (PŚ ind., TN)
T. Morgenstern
B.E. Romoeren
A. Kofler
04.12.2005 (PŚ ind.)
J. Janda
L. Bystoel
A. Kuettel
03.12.2005 (PŚ ind.)
A. Kuettel
J. Janda
L. Bystoel
11.03.2005 (PŚ ind., TN)
M. Hautamaeki
S. Pettersen
L. Bystoel
12.03.2004 (PŚ ind., TN*)
R. Ljoekelsoey
B.E. Romoeren
S. Ammann
29.11.1998 (PŚ ind.)
M. Schmitt
J. Ahonen
K. Funaki
28.11.1998 (PŚ ind.)
M. Schmitt
S. Hannawald
J. Ahonen
30.11.1997 (PŚ ind.)
J. Soininen
M. Harada
D. Thoma
29.11.1997 (PŚ ind.)
D. Thoma
J. Soininen
N. Kasai
01.12.1996 (PŚ ind.)
K. Brenden
E. Bredesen
D. Thoma
30.11.1996 (PŚ ind.)
D. Thoma
K. Brenden
H. Saito
03.12.1995 (PŚ ind.)
J. Ahonen
J. Nishikata
A.P. Nikkola
02.12.1995 (PŚ ind.)
M. Laitinen
A.P. Nikkola
M. Harada
08.02.1995 (PŚ ind.)
A. Goldberger
T. Okabe
R. Cecon
25.02.1994 (ZIO ind. K-90)
E. Bredesen
L. Ottesen
D. Thoma
23.02.1994 (ZIO druż.)
Niemcy
Japonia
Austria
20.02.1994 (ZIO ind. K-120)
J. Weissflog
E. Bredesen
A. Goldberger
11.03.1993 (PŚ ind.)
E. Bredesen
T. Okabe
A. Goldberger
09.03.1984 (PŚ ind.)*
P. Ploc
M. Nykaenen
E. Vettori
* Turniej Nordycki
* jedyny konkurs rozegrany na skoczni Balbergbakken, wszystkie pozostałe na Lysgardsbakken
* szarym kolorem zaznaczeni są skoczkowie, którzy zakończyli już sportowe kariery

 

Oficjalnym rekordzistą dużej skoczni (HS-138) w Lillehammer jest Szwajcar Simon Ammann, który podczas zawodów PŚ (6 grudnia 2009 r.) skoczył tam 146 metrów (WIDEO). Przypomnijmy, że na Lysgardsbakken oglądano loty jeszcze dalsze – w 2009 roku Gregor Schlierenzauer poszybował tam aż 150,5 metra (WIDEO), jednak nie ustał swojego skoku. Rekordzistką obiektu normalnego (HS-100) jest natomiast Słowenka Ema Klinec, która w zawodach żeńskiego PŚ (7 grudnia 2013 r.) skoczyła tam 104,5 metra.

 

informacja własna

 
Podziel się: