You are currently viewing Anze Lanisek: „Już dwukrotnie doświadczyłem takiego upadku”

Anze Lanisek: „Już dwukrotnie doświadczyłem takiego upadku”

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 lot1 fot.Julia .Piatkowska - Anze Lanisek: "Już dwukrotnie doświadczyłem takiego upadku"Anze Lanisek, który podczas zawodów w Kuusamo doznał groźnego upadku, jest zadowolony z przebiegu operacji kciuka i już w Niżnym Tagilu powinien powrócić do pucharowej rywalizacji. Jak się okazuje, sytuacja w której podczas lotu wypina się wiązanie, młodemu skoczkowi już się wydarzyła. – Uważam, że problemem nie są wiązania, a zmrożony śnieg gromadzący się na bucie – przyznał.

 

W Kuusamo Lanisek podczas lotu runął na zeskok po tym, jak wypięło mu się wiązanie w lewej narcie. Jak się okazało miał przy tym upadku sporo szczęścia, gdyż nie nabawił się poważniejszych kontuzji. Początkowo odczuwał ból biodra i kciuka, który musiał zostać zoperowany. Przez to 18-letni skoczek mimo dobrej formy, musiał odpuścić zawody w norweskim Lillehammer.

Jak się okazuje, sytuacja która przydarzyła mu się w Finlandii, nie jest dla niego nowością.
- Już dwukrotnie doświadczyłem takiego upadku, jaki przydarzył mi się w Kuusamo. Większą nieufność mam jednak nie wobec wiązań, a wobec butów. Ten sam kłopot przytrafiał mi się już przy stosowaniu wiązań różnych firm, jednak zawsze skakałem w tych samych butach. Uważam, że problemem jest zmrożony śnieg gromadzący się w miejscu buta, w które wpięte jest wiązanie i które bardzo trudno oczyścić. Mimo iż sprawdziłem buty przed skokiem, śnieg nadal musiał być tam obecny - tłumaczy Lanisek.

Teraz młody Słoweniec ma na uszkodzonym palcu specjalny stabilizator. - Teraz mogę już powiedzieć, że wszystko jest w porządku, z palcem jest coraz lepiej. Mam teraz na nim specjalną szynę, w której mogę skakać, dostałem też dostosowane do niej rękawice. Mogę mieć jednak problemy przy zakładaniu i zdejmowaniu kombinezonu - mówi 18-latek.

Dodajmy, że po bardzo udanym sezonie letnim w Pucharze Kontynentalnym, Lanisek udanie startuje także w Pucharze Świata. Trzykrotnie zdobył już pucharowe punkty - zajął 21. miejsce w Klingenthal, a także 25. oraz 30. w Kuusamo i aktualnie z 17 punktami plasuje się na 31. miejscu w klasyfikacji generalnej. - Punkty były dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, ale po cichu, tego właśnie oczekiwałem - przyznaje. Możliwe, że szansę na powiększenie dorobku będzie miał już podczas zmagań w Niżnym Tagilu (13-14 grudnia).

 

Źródło: dnevnik.si

 
Podziel się:

Dodaj komentarz