You are currently viewing FIS Cup Notodden: Bjoereng zwycięża, podium Kantyki !

FIS Cup Notodden: Bjoereng zwycięża, podium Kantyki !

Kantyka Bjoereng Schuler fot.hoppski.no Kim.R.Bjoerndalen - FIS Cup Notodden: Bjoereng zwycięża, podium Kantyki !Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng zwyciężył w pierwszych tej zimy zawodach FIS Cup, które odbyły się dzisiaj w Notodden (Heddal K-90 / HS-100). Na drugim miejscu uplasował się nasz reprezentant Przemysław Kantyka. To pierwsze podium polskiego skoczka w międzynarodowych zawodach FIS w sezonie zimowym 2014/2015.

Niespełna 19-letni Joacim Bjoereng (103,5 m / 97,5 m), który na półmetku rywalizacji znajdował się na prowadzeniu, mimo słabszego skoku w finale, zdołał utrzymać pozycję lidera i na ojczystej ziemi odniósł swój pierwszy triumf w karierze w zawodach FIS. Dodajmy, że były to dopiero piąte międzynarodowe zawody na koncie młoedgo Norwega. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski, 18-letni Przemysław Kantyka, który skokami na 101,5 i 100 metrów przełamał niemoc Polaków w międzynarodowych zawodach tej zimy. Na trzecim stopniu podium uplasował się równieśnik zwycięzcy, Szwajcar Andreas Schuler (98,5 / 100,0 m).

Tuż za najlepszą trójką, na czwartej pozycji, znalazł się kolejny Polak – Krzysztof Leja (97,5 / 97,0 m). Dobry występ zaliczył również najmłodszy z naszych juniorów, 15-letni Dawid Jarząbek, który po skokach na 95,5 i 98,5 metra zajął 6. miejsce. Na 11. lokacie zmagania ukończył Andrzej Stękała, który nadal jest liderem cyklu FIS Cup. 14. miejsce zajął Łukasz Podżorski. Poza czołową trzydziestką uplasował się tylko Paweł Gut (38. miejsce).