You are currently viewing Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen odwołany

Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen odwołany

ga pa olympiaschanze martin.fisch - Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen odwołanyKolejne zawody tej zimy, po Pucharze Świata w Libercu, zostają odwołane. Tym razem nie dojdzie do zawodów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Włodarze obiektu nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości śniegu, w związku z czym w dniach 20-21 grudnia na olimpijskich obiektach nie zostaną oddane skoki.

 

Nadzwyczaj wysokie temperatury jak na tą pore roku dają się we znaki organizatorom poszczególnych konkursów. Brak opadów śniegu wymusza inne sposoby produkcji białego puchu, tak jak to miało miejsce m.in. w Klingenthal. Z tego samego powodu nie odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen, zaplanowane w dniach 20-21 grudnia.

Najprawdopodobniej 1 poniedziałek (15 grudnia) zostanie podana informacja czy i kto zastąpi Ga-Pa w organizacji tych zawodów.

W czasie tego weekendu skoczkowie inaugurują zmagania w ramach PK w norweskiej Renie. Przeczytaj więcej o tych zawodach >>

Przypomnijmy, że wczoraj z powodów finansowych, z organizacji Pucharu Świata w dniach 6-7 lutego 2015 r., wycofał się czeski Liberec.

 

Źródło: FIS

 

Dodaj komentarz