Hannu Lepistoe trenerem Ahonena i Olliego?

Hannu Lepistoe trenerem Ahonena i Olliego?

lepistoe wisla pzn - Hannu Lepistoe trenerem Ahonena i Olliego?Były szkoleniowiec Adama Małysza, Hannu Lepistoe po kilku latach przerwy powraca do roli trenera skoczków narciarskich. Wszystko wskazuje na to, że słynny Fin będzie teraz osobistym szkoleniowcem swoich rodaków, utytułowanego Janne Ahonena i 29-letniego Harriego Olli. Czy współpraca z Hannu Lepistoe, pomoże Finom powrócić do światowej czołówki?

 
ahonen janne b.leja 300x200 - Hannu Lepistoe trenerem Ahonena i Olliego?
Janne Ahonen, fot. Bartosz Leja

Hannu Lepistoe to postać doskonale znana polskim kibicom skoków narciarskich. Gdy w 2011 roku Adam Małysz przeszedł na sportową emeryturę, fiński trener również postanowił opuścić gniazdo trenerskie. Po zakończeniu kariery szkoleniowiec realizował się głównie w roli komentatora. Teraz 68-letni trener powraca do  zawodu. Póki co nie wiadomo jeszcze, jaką formę przybierze jego współpraca z Janne Ahonenem i Harri Ollim. Lepistoe spotka się ze swoimi podopiecznymi na obozie szkoleniowym w Vuokatti. Później Fin ma podjąć decyzję co do dalszej współpracy.

Olli Harri fot.Tuija .Hankkila 300x200 - Hannu Lepistoe trenerem Ahonena i Olliego?
Harri Olli, fot. Tuija Hankkila

– Ten obóz treningowy wcale nie oznacza, że powrócę do codziennej pracy treningowej. Póki co, nic nie mogę obiecać, ani wykluczyć też żadnej z opcji – podkreśla 68-letni selekcjoner.

Zarówno Ahonen jak i Olli to doświadczeni skoczkowie, którzy co najmniej raz kończyli już swoje sportowe kariery. Obaj zawodnicy, pragną jednak powrócić do skakania na najwyższym poziomie i na stałe zawitać w krajowej reprezentacji.

– Najpierw przyjedzie Janne, a dzień później Harri. Może to nie jest najlepszy sposób, ale  nie jest to teraz kluczowa kwestia. Ważne, że będą tam ze mną. W Vuokatti będziemy mieszkać w jednym domku, ale w oddzielnych pokojach – żartował szkoleniowiec.

Trener nie ukrywa także swojej satysfakcji związanej z nowym wyzwaniem, a także z faktu, że nie umiał odmówić zawodnikom, gdy zadzwonili do nie go i poprosili go o pomoc.  – Skoki narciarskie to przede wszystkim sztuka i każdy jest bardzo wykwalifikowany w tym co robi. Umiejętności nie znikają, ale to jest inna sprawa, czy powrócę do roli trenera na dłużej -podsumował Lepistoe.

 

Źródło: iltasanomat.fi

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz