PŚ Niżny Tagił: Schlierenzauer najlepszy w serii próbnej

PŚ Niżny Tagił: Schlierenzauer najlepszy w serii próbnej

schlieri innsbruck fot jp - PŚ Niżny Tagił: Schlierenzauer najlepszy w serii próbnejNajlepszy skok serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w Niżnym Tagilu należał do Gregora Schlierenzauera, który poszybował na 131,5 metra z obniżonej belki. Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła. Przed nami pierwsza seria konkursowa, poczatek już o godz. 16:00.

 

Za najlepszym w serii próbnej Schlierenzauerem uplasowali się: Michael Hayboeck (127,5 m) i autor najdłuższego skoku – Rune Velta (133,0 m).

Wśród Polaków najlepiej spisał się Piotr Żyła (122,5 m / 16. miejsce). Przyzwoite skoki oddali też Maciej Kot (123,0 m / 2.2. miejsce) i Dawid Kubacki (123,0 m / 23. miejsce). Słabiej zaprezentowali się: Jan Ziobro (115,0 m / 40. miejsce) i Klemens Murańka (111,0 m / 44. miejsce).

Seria próbna rozpoczęła się z belki najazdowej nr 12, później belka powędrowała w dół, do nr 11, 10 i 9. Wiatr przez większość czasu wiał skoczkom pod narty, jednak zazwyczaj nie przekraczał 1 m/s.

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Gregor Schlierenzauer
AUT
131,5 m
85.0
2
Michael Hayboeck
AUT
127,5 m
83.3
3
Rune Velta
NOR
133,0 m
78.2
4
Robert Kranjec
SLO
128,0 m
75.7
5
Lauri Asikainen
FIN
127,0 m
75.6
6
Severin Freund
GER
123,5 m
73.7
7
Markus Eisenbichler
GER
126,0 m
71.0
8
Anders Bardal
NOR
123,0 m
67.2
9
Peter Prevc
SLO
118,5 m
67.0
10
Jernej Damjan
SLO
123,5 m
66.8
11
Michael Neumayer
GER
125,0 m
66.6
12
Marinus Kraus
GER
123,0 m
65.7
13
Matjaz Pungertar
SLO
125,5 m
65.3
14
Jurij Tepes
SLO
123,5 m
64.7
15
Vladislav Boyarintsev
RUS
122,5 m
64.3
16
Piotr Żyła
POL
122,5 m
63.6
17
Stefan Kraft
AUT
120,0 m
63.4
18
Kento Sakuyama
JPN
124,0 m
62.5
19
Anders Fannemel
NOR
114,0 m
61.2
20
Andreas Wank
GER
125,5 m
61.2
21
Jakub Janda
CZE
123,5 m
60.8
22
Maciej Kot
POL
123,0 m
60.6
23
Dawid Kubacki
POL
123,0 m
58.4
 
Ville Larinto
FIN
124,0 m
58.4
25
Nejc Dezman
SLO
121,0 m
57.3
26
Ilmir Hazetdinov
RUS
120,5 m
55.9
 
Denis Kornilov
RUS
121,0 m
55.9
28
Anze Lanisek
SLO
123,0 m
55.7
29
Joachim Hauer
NOR
120,5 m
54.7
30
Sami Niemi
FIN
121,0 m
54.4
 
Daniel-Andre Tande
NOR
121,5 m
54.2
32
Mikhail Maksimochkin
RUS
120,0 m
54.2
33
Dimitry Vassiliev
RUS
121,5 m
53.0
34
Kenshiro Ito
JPN
116,0 m
47.4
35
Shohei Tochimoto
JPN
115,5 m
46.1
36
Jarkko Maeaettae
FIN
107,5 m
44.8
37
Karl Geiger
GER
114,0 m
44.6
38
Lukas Hlava
CZE
114,0 m
44.1
39
Jan Matura
CZE
112,0 m
44.0
40
Jan Ziobro
POL
115,0 m
42.9
41
Andreas Kofler
AUT
112,0 m
41.8
42
Anton Kalinitschenko
RUS
110,5 m
39.9
43
Yuta Watase
JPN
111,0 m
38.3
44
Klemens Murańka
POL
111,0 m
37.5
45
Daniele Varesco
ITA
108,5 m
35.7
46
Vadim Shishkin
RUS
107,0 m
33.7
47
Alexander Shuvalov
RUS
107,0 m
33.3
48
Federico Cecon
ITA
106,0 m
32.4
49
Alexey Romashov
RUS
103,5 m
28.6
50
Roman-Sergeevich Trofimov
RUS
104,0 m
28.0

Początek konkursu już o godz. 16:00. Transmisja na TVP1 i Eurosporcie. Relacje live na fis-ski.com oraz na berkutschi.com.

 

informacja własna

 
Podziel się: