Problemy finansowe kanadyjskich skoków, igrzyska w 2018 roku bez Kanadyjczyków?

Problemy finansowe kanadyjskich skoków, igrzyska w 2018 roku bez Kanadyjczyków?

Kanada 2014 2015 - Problemy finansowe kanadyjskich skoków, igrzyska w 2018 roku bez Kanadyjczyków?Kanadyjskie zespoły skoków narciarskich i kombinacji narciarskiej stanęły przed groźbą absencji podczas następnych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku. Niszowe dyscypliny w Kanadzie, które w Europie są bardzo popularne, potrzebują wsparcia. Przede wszystkim aby zawodnicy mogli się rozwijać i pojechać na następne olimpijskie zmagania.

 

Nakłady finansowe jakie potrzebne są do uprawiania dwóch wymienionych dyscyplin są znaczne, jednak nie aż tak jak inne dyscypliny, w których kanadyjscy sportowcy stanowią światową elitę. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że szkolenie każdego zawodnika przez rok będzie kosztować 20 tysięcy dolarów.

Jesienią informowaliśmy o nowym sponsorze kanadyjskich skoków, którym została firma Mackenzie Investments. Okazuje się, że to wsparcie to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Przypomnijmy, że właśnie z powodu problemów finansowych, decyzję o przerwaniu kariery podjął najlepszy z kanadyjskich skoczków, Mackenzie Boyd-Clowes.

Sportowcy oraz trenerzy na czele z Gregorem Linsigiem otwarcie proszą o finansowe wsparcie, dzięki któremu mogliby się rozwijać i przygotowywać do kolejnych olimpijskich zmagań. Pomocy finansowej można udzielić za pośrednictwem serwisu PayPal. W przypadku wszelakich pytań można skontaktować się z przedstawicielem kanadysjkich kadr, Tomem Reidem za pośrednictwem maila: tomreid@skijumpingcanada.com.

 

Źródło: skijumpingcanada.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz