Siedmiu Polaków na Engelberg, trzech wraca do PŚ

Siedmiu Polaków na Engelberg, trzech wraca do PŚ

Zniszczol Aleksander Wisla 3 fot.A.Cis - Siedmiu Polaków na Engelberg, trzech wraca do PŚPo dzisiejszych treningach na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek wraz ze sztabami szkoleniowymi kadr A i B zdecydowali o składzie polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Na Gross-Titlis-Schanze pojawi się znowu pełny skład, czyli siedmiu skoczków.

 

Jak poinformował nas trener Łukasz Kruczek, w Engelbergu wystąpi siedmiu polskich skoczków. Będą to: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka (z kadry A) oraz Aleksander Zniszczoł Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek (z kadry B). Zaskakiwać może brak Macieja Kota, który w pierwszym konkursie w Niżnym Tagilu zdobył punkty, a a drugim był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. 23-latek liczy na powrót do PŚ na Turniej Czterech Skoczni. –  Do turnieju 4 skoczni prawie dwa tygodnie, a to sporo czasu na odnalezienie swoich dobrych skoków – napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Zmagania w Engelbegu rozpoczną się już 19 grudnia oficjalnymi treningami i kwalifikacjami. W kolejnych dwóch dniach odbędą się dwa indywidualne konkursy.

Zobacz pełny program i zapowiedź tych zawodów wraz z aktualnymi składami kadr >>

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz