Koudelka, Ammann i Hayboeck o ostatnim konkursie przed Turniejem Czterech Skoczni

Koudelka, Ammann i Hayboeck o ostatnim konkursie przed Turniejem Czterech Skoczni

Ammann Simon fot.Kata.Deak - Koudelka, Ammann i Hayboeck o ostatnim konkursie przed Turniejem Czterech SkoczniTegoroczna pucharowa rywalizacja na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu należy już do historii. Triumfatorem drugiego z przedświątecznych konkursów został reprezentant Czech Roman Koudelka. Tuż za nim, na podium znaleźli się także Simon Ammann oraz Michael Hayboeck. Co powiedzieli skoczkowie zaraz po zakończonych zawodach?

 
koudelka roman ak wm 300x200 - Koudelka, Ammann i Hayboeck o ostatnim konkursie przed Turniejem Czterech Skoczni
Roman Koudelka, fot. Adrian Kyć

Dzisiejszy konkurs w Engelbergu był ostatnim oficjalnym sprawdzianem formy skoczków tuż przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. Nie ma wątpliwości, że do grona faworytów Turnieju należy dzisiejszy triumfator Roman Koudelka. Czech swoim dalekimi lotami potwierdził znakomitą dyspozycję jaką prezentuję od początku sezonu. – Dzisiaj moje skoki były dużo lepsze niż wczoraj. Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa. Mam jeszcze wrażenie, że lekko spóźniam  skoki. Ogólnie rzecz biorąc moje dwie próby oceniłbym dzisiaj na 90 a nie na 100 procent – podsumował swój występ wicelider klasyfikacji generalnej PŚ.

Hayboeck Michael S.Piwowar 300x199 - Koudelka, Ammann i Hayboeck o ostatnim konkursie przed Turniejem Czterech Skoczni
Michael Hayboeck, fot. Stefan Piwowar

Druga lokata na podium cieszy Simona Ammanna tym bardziej, że skakał on dzisiaj przed własną publicznością. Reprezentant gospodarzy zdradził kogo obawia się najbardziej, jeśli chodzi o rywalizację w 63. Turnieju Czterech Skoczni. – Jestem bardzo zadowolony ze swoich dzisiejszych startów. Moim celem jest zawsze to, aby wykonać swoją pracę dobrze. Nie ma nic piękniejszego niż podziękowanie swoim fanom poprzez oddanie bardzo dobrych skoków. Jeśli chodzi o Turniej to dla mnie Michael Hayboeck jest zawodnikiem na którego trzeba zwrócić szczególną uwagę. Bardzo silni są też Niemcy i Słoweńcy. Jernej Damjan i Peter Prevc będą zawodnikami którzy też będą się liczyć – powiedział Szwajcar.

Austriak Michael Hayboeck tak jak i wczoraj tak też i dzisiaj znalazł się na najniższym stopniu podium. 23-latek stawał na „pudel” pięć razy w karierze, co ciekawe zawsze była to właśnie trzecia lokata. Austriak nie kryje jednak swojego zadowolenia z uzyskanego rezultatu. – Jestem bardzo szczęśliwy. Rywalizacja dzisiaj była na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się bo sprawiłem sobie świąteczny prezent. Gratulacje dla Romana i Simona, którzy stanowili naprawdę silną konkurencję. Moje skoki były dzisiaj dobre, po prostu oni byli lepsi ode mnie. Gdybym nadal skakał tak dobrze to myślę, że w końcu uda mi się być najlepszym – podsumował Hayboeck.

 

 

Źródło: fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz