Kraft, Hayboeck i Prevc o pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie

Kraft, Hayboeck i Prevc o pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie

Hayboeck Michael Wisla B.Leja 1 - Kraft, Hayboeck i Prevc o pierwszym konkursie TCS w OberstdorfieTriumfatorem pierwszego konkursu TCS został Stefan Kraft. W Obersdorfie 21-latek sięgnął po swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Tuż za nim uplasowali się Michael Hayboeck oraz Peter Prevc. – Wiedziałem, że kiedyś nadejdzie ten moment. Fakt, że stało się to dzisiaj to spełnienie moich największych marzeń – przyznał zwycięzca dzisiejszych zawodów.

 
Kraft Stefan Oslo fot.S.Piwowar 300x200 - Kraft, Hayboeck i Prevc o pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie
Stefan Kraft, fot. Stefan Piwowar

Pierwszym liderem 63. Turnieju Czterech Skoczni został Stefan Kraft. Austriak prowadził już po pierwszej serii zawodów, a drugim dalekim skokiem potwierdził tylko swoją dominację w dzisiejszym konkursie. Jak sam podkreśla, cieszy się nie tylko ze swojego zwycięstwa, ale także z sukcesu swojego rodaka Michaela Hayboecka. – Wiedziałem, że kiedyś nadejdzie ten moment. Fakt, że stało się to dzisiaj to spełnienie moich największych marzeń. Michael jest moim współlokatorem i czasami żartowałem, że będziemy na przemian stawać na podium, dziś ta sztuka udała się nam obu. Postaramy się powtórzyć swoje dobre wyniki również i w Garmisch-Partenkirchen. Warunki były dzisiaj trudne, ale udało mi się oddać dwa dobre skoki. Chcę wyrazić swoje uznanie dla fanów, którzy dziś znowu przyszli nas dopingować – komentował  triumfator.

Prevc Peter MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kraft, Hayboeck i Prevc o pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Po dzisiejszych zawodach Michael Hayboeck objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wszystko wskazuje na to że Austriacy po raz siódmy z rzędu będą chcieli sięgnąć także po tytuł najlepszego zawodnika Turnieju Czterech Skoczni. – Mamy bardzo dobrze wyszkolony zespół i dlatego odnieśliśmy dzisiaj dobre rezultaty. Jeśli chodzi o zwycięstwo w turnieju, to teraz staram się o tym nie myśleć. To dopiero dwa skoki z ośmiu. Razem ze Stefanem staramy się wzajemnie motywować – podkreślił Hayboeck.

Peter Prevc uplasował się dzisiaj na trzecim stopniu podium i ma bardzo dobrą pozycję do ataku na wyższe lokaty w kolejnych konkursach. – Do tej pory wszystko jest tak, jak przed rokiem, kiedy tutaj w Obersdorfie byłem trzeci. Ostatecznie w całym turnieju byłem czwarty. Póki co nie chcę dokonywać żadnej prognozy, chcę po prostu jak najlepiej skakać – skomentował Słoweniec.

 

Źródło: fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz