You are currently viewing Ziobro kończy udział w TCS, Kłusek na Innsbruck

Ziobro kończy udział w TCS, Kłusek na Innsbruck

Klusek.Bartlomiej lot fot.Julia .Piatkowska - Ziobro kończy udział w TCS, Kłusek na Innsbruck

Jeszcze przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni trener Łukasz Kruczek zapowiadał, że sztab szkoleniowy będziemy na bieżąco reagował na formę kadrowiczów zmianami w składzie. Teraz wiemy już, że udział w niemiecko-austriackich zawodach zakończył Jan Ziobro, a pewny występu w Innsbrucku jest Bartłomiej Kłusek.

 
Ziobro Janek fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Ziobro kończy udział w TCS, Kłusek na Innsbruck
Jan Ziobro, fot. Katarzyna Służewska

Jan Ziobro po słabym konkursie w Oberstdorfie (50. miejsce), w Garmisch-Partenkirchen nie zdołał przebrnąć nawet przez kwalifikacje. W związku z tym wraz ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję o zakończeniu udziału w TCS i powrocie do kraju. 23-latek poświęci teraz czas na treningi.

Po bardzo udanych występach w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (2. i 5. miejsce), miejsca w składzie na pucharowe zawody w Innsbrucku jest już pewny Bartłomiej Kłusek.

Jak przyznał w rozmowie z naszym portalem trener kadry A, Łukasz Kruczek, branych jest pod uwagę więcej opcji. – Nie jest przesądzone że to koniec zmian. Jesteśmy elastyczni – zapowiedział.

Miejsca w składzie na austriacką część turnieju mogą być pewni Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy prezentują równą formę na dobrym poziomie. Do tego grona zapewne dołączy Aleksander Zniszczoł. Słabszą dyspozycję ma aktualnie Klemens Murańka i nie jest wykluczone, że także jego zastąpi ktoś z kadry B.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz