Schuster nominował niemiecką siódemkę na Innsbruck

Schuster nominował niemiecką siódemkę na Innsbruck

schuster werner kd - Schuster nominował niemiecką siódemkę na InnsbruckZ niemieckiego Garmisch-Partenkirchen karuzela Pucharu Świata przenosi się do austriackiego Innsbrucka. Do Austrii, trener Werner Schuster nie mógł zabrać zawodników grupy narodowej, która otwierała zawody rozgrywane u siebie w kraju. W dwóch ostatnich konkursach TCS zobaczymy zatem siedmiu reprezentantów Niemiec. Poznaliśmy już ich nazwiska.

 

Nie trzynastu jak w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, a siedmiu zawodników zabierze ze sobą do Innsbrucka trener Werner Schuster. Pewni występu są: Severin Freund, Richard Freitag, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler. Siódmym skoczkiem będzie Daniel Wenig. W składzie na austriackie konkursy zabraknie więc złotego mistrza olimpijskiego z drużyny – Andreasa Wanka.

Podopieczni Wernera Schustera w dotychczasowej turniejowej rywalizacji nie pokazali się z najlepszej strony. Skaczący przed własną publicznością Niemcy ani w Obersdorfie ani w Ga-Pa nie zajęli żadnego miejsca na podium. Przypomnijmy, że najlepszy niemiecki zawodnik, Severin Freund zajmuje obecnie dopiero dwunaste miejsce w klasyfikacji 63. TCS. Czy w Innsbrucku kadra Schustera powróci do rywalizacji o konkursowe podium?

Warto podkreślić, że od czasu wygranej Svena Hannawalda w 2002 roku, żaden z niemieckich skoczków nie sięgnął ponownie po zwycięstwo w prestiżowych austriacko-niemieckich zawodach. Mimo że przed nami jeszcze dwa turniejowe konkursy można już śmiało powiedzieć, że i w tym roku ta sztuka raczej nie uda się podopiecznym Schustera.

 

Źródło: DSV / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz