TCS Innsbruck: Pierwszy trening dla Hayboecka, Polacy bez rewelacji

TCS Innsbruck: Pierwszy trening dla Hayboecka, Polacy bez rewelacji

10520570 869322136422963 9044933634513677041 o - TCS Innsbruck: Pierwszy trening dla Hayboecka, Polacy bez rewelacjiLider Pucharu Świata Michael Hayboeck zaprezentował się najlepiej w pierwszym treningu przed kwalifikacjami do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku (Bergisel K-120 / HS-130). Polscy skoczkowie jak na razie nie zachwycili, najlepszy z biało-czerwonych, Piotr Żyła był dopiero 25.

 
Kasai Noriaki kask fot.B.Leja  300x200 - TCS Innsbruck: Pierwszy trening dla Hayboecka, Polacy bez rewelacji
Noriaki Kasai, fot. Bartosz Leja

W pierwszym treningu najlepszy okazał się Austriak Michael Hayboeck (127,0 m / 10. belka), a tuż za nim uplasował się Japończyk Noriaki Kasai (127,0 m / 10. belka) skaczący w minimalnie lepszych warunkach. Trzeci był Niemiec Richard Freitag (129,5 m / 11. belka), któy zaprezentował najdłuższy skok pierwszej serii treningowej.

Polscy skoczkowie w pierwszym treningu nie zachwycili. Bardzo podobne skoki oddali: Piotr Żyła (113,0 m / 25. miejsce) i Kamil Stoch (114,0 m / 28. miejsce), którzy startowali z belki nr 10. Niżej uplasowali się Aleksander Zniszczoł (120,0 m / 30. miejsce) i Dawid Kubacki (117,0 m / 35. miejsce), którzy startowali z 11 platformy najazdowej. Znacznie słabsze skoki oddali dwaj skoczkowie, którzy dołączyli do składu biało-czerwonych na Innsbruck – Krzysztof Biegun (110,5 m / 59. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (107,5 m / 62. miejsce).

Wyniki pierwszego treningu:

 
zawodnik
kraj
belka
odległość
punkty
1
Michael Hayboeck
AUT
10
127,0 m
76.5
2
Noriaki Kasai
JPN
10
127,0 m
75.0
3
Richard Freitag
GER
11
129,5 m
73.1
4
Stefan Kraft
AUT
10
124,5 m
72.9
5
Rune Velta
NOR
11
128,5 m
71.7
6
Gregor Schlierenzauer
AUT
10
125,0 m
71.3
7
Severin Freund
GER
10
124,0 m
70.1
8
Anders Bardal
NOR
10
126,0 m
65.8
9
Roman Koudelka
CZE
10
121,0 m
65.7
10
Manuel Fettner
AUT
11
122,5 m
64.5
11
Johann Andre Forfang
NOR
10
119,0 m
64.0
12
Robert Kranjec
SLO
11
119,0 m
61.9
13
Phillip Sjoeen
NOR
10
119,0 m
61.0
14
Peter Prevc
SLO
10
118,0 m
60.5
15
Jan Matura
CZE
10
118,0 m
60.4
 
Kento Sakuyama
JPN
10
116,5 m
60.4
17
Daniel-Andre Tande
NOR
10
117,5 m
59.6
18
Manuel Poppinger
AUT
11
122,0 m
58.4
19
Marinus Kraus
GER
11
119,5 m
58.2
20
Jernej Damjan
JPN
10
118,0 m
58.0
21
Simon Ammann
SUI
10
116,5 m
57.8
22
Daiki Ito
JPN
11
120,0 m
57.7
23
Lauri Asikainen
FIN
11
118,0 m
56.9
 
Anders Jacobsen
NOR
10
113,5 m
56.9
25
Michael Neumayer
GER
10
113,0 m
55.6
 
Piotr Żyła
POL
10
113,0 m
55.6
27
Lukas Hlava
CZE
11
119,0 m
55.4
28
Kamil Stoch
POL
10
114,0 m
55.2
 
Taku Takeuchi
JPN
10
114,0 m
55.2
30
Aleksander Zniszczoł
POL
11
120,0 m
55.0
31
Daniel Wenig
GER
11
119,5 m
54.8
32
Reruhi Shimizu
JPN
11
117,0 m
54.5
33
Gregor Deschwanden
SUI
11
117,5 m
54.3
34
Rok Justin
SLO
11
116,0 m
52.8
35
Dawid Kubacki
POL
11
117,0 m
52.4
36
Sami Niemi
FIN
10
111,5 m
52.2
37
Stephan Leyhe
GER
10
112,5 m
50.3
 
Thomas Diethart
AUT
10
111,0 m
50.3
39
Andreas Kofler
AUT
11
114,0 m
49.3
40
Dimitry Vassiliev
RUS
10
111,0 m
49.2
41
Junshiro Kobayashi
JPN
10
111,0 m
49.1
42
Jakub Janda
CZE
10
111,0 m
48.9
43
Clemens Aigner
AUT
11
114,5 m
48.7
44
Markus Eisenbichler
GER
11
115,0 m
48.4
45
Davide Bresadola
ITA
10
110,0 m
48.1
46
Nichola Fairall
USA
11
117,0 m
47.7
47
Anders Fannemel
NOR
10
110,0 m
45.7
48
Nejc Dezman
SLO
10
108,5 m
45.5
49
Ronan Lamy Chappuis
FRA
11
112,0 m
45.3
50
Vincent Descombses Sevoie
FRA
10
108,0 m
45.2
51
Vladimir Zografski
BUL
11
114,0 m
45.0
52
Jarkko Maeaettea
FIN
10
107,5 m
44.9
53
Daniele Varesco
ITA
11
115,5 m
44.4
54
Anssi Koivuranta
FIN
11
111,5 m
43.9
55
Ilmir Hazetdinov
RUS
11
112,5 m
43.6
56
Elias Tollinger
AUT
11
111,0 m
40.9
57
Florianm Altenburger
AUT
11
109,5 m
38.7
58
Markus Schiffner
AUT
11
109,0 m
38.5
59
Krzysztof Biegun
POL
11
110,5 m
38.0
60
Matjaz Pungertar
SLO
11
106,0 m
37.7
61
Ulrich Wohlgenannt
AUT
11
108,0 m
37.5
62
Bartłomiej Kłusek
POL
11
107,5 m
35.7
63
Nicholas Alexander
USA
11
109,5 m
35.6
64
Mikhail Maksimochkin
RUS
10
103,0 m
35.4
65
Vladislav Boyarintsev
RUS
10
103,0 m
34.5
66
Hyun-Ki Kim
KOR
11
108,0 m
34.1
67
Gabriel Karlen
SUI
11
107,5 m
33.4
68
Seou Choi
KOR
11
105,0 m
32.7
69
Federico Cecon
ITA
11
108,0 m
31.8
70
Daniel Huber
AUT
11
105,5 m
30.9
71
Matthew Rowley
CAN
11
106,5 m
30.5
72
Martti Nomme
EST
11
103,5 m
29.8
73
Nico Polychronidis
GRE
11