Tylko dwóch Polaków na loty w Tauplitz

Tylko dwóch Polaków na loty w Tauplitz

Zniszczol Aleksander Zyla Piotr fot.Julia .Piatkowska - Tylko dwóch Polaków na loty w TauplitzZaledwie wczoraj zakończyły się zmagania w Turnieju Czterech Skoczni, a już poznaliśmy skład polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich w Tauplitz, gdzie otwarta zostanie nowa Kulm-Skiflugschanze (HS-225). Nasi skoczkowie w Austrii pojawią się w znacznie okrojonym składzie.

 

Na przebudowanej mamuciej skoczni położonej pomiędzy miejscowościami Tauplitz i Bad Mitterndorf już w dniach 10-11 stycznia, zaprezentuje się dwóch Polaków: Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł.

Po niezbyt satysfakcjonujących występach m.in. Dawida Kubackiego,  a także bardzo słabych – Jana Ziobry, Bartłomieja Kłuska i Krzysztofa Bieguna, zawodnicy ci będą trenować w kraju, najprawdopodobniej na obiekcie normalnym w Szczyrku oraz na dużym w Wiśle Malince. Do skoczków tych dołączy coraz lepiej spisujący się Kamil Stoch, który jednak po wyczerpującym Turnieju, na którym pojawił się niedługo po kontuzji, potrzebuje paru dni przerwy na odpoczynek i spokojny trening.

Przypomnijmy, że już po turniejowych kwalifikacjach w Innsbrucku, trener Łukasz Kruczek mówił nam: – To już funkcjonuje właśnie w ten sposób. Zawodnicy trenują w kraju i na pewno pozostali z problemami pojawią się na skoczniach niebawem.

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz