FIS Cup Zakopane: Dreher zwycięża, Kot piąty

FIS Cup Zakopane: Dreher zwycięża, Kot piąty

Kot Jakub fot.Anna .Cis  - FIS Cup Zakopane: Dreher zwycięża, Kot piątyTrudne warunki na Wielkiej Krokwi (K-120 / HS-134) w Zakopanem umożliwiły na przeprowadzenie tylko jednej serii konkursowej zawodów FIS Cup. Triumfatorem okazał się reprezentant Niemiec Michael Dreher, a najlepszym z Polaków był Jakub Kot, który uplasował się na szóstym miejscu.

 

Porywisty wiatr pozwolił na przeprowadzenie tylko jednej serii konkursowej w ramach zawodów FIS Cup na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Zwycięstwo po skoku na 131,5 metra odniósł Niemiec Michael Dreher, na drugim miejscu uplasował się Słoweniec Ziga Mandl (131,0 m), a podium uzupełnił jego rodak – Ernest Prislic (130,5 m). Dodajmy, że autorem najdłuższego skoku konkursu (134,5 m) był Austriak David Zauner, jednak podparł on swoją próbę przez co stracił sporo punktów na notach sędziow

Tuż za podium, na czwartej lokacie uplasował się Czech Vojtech Stursa (131,0 m), a na piątej lokacie rywalizację zakończył Jakub Kot (127,0 m). W czołowej dziesiątce znalazł się ponadto Andrzej Gąsienica (126,0 m / 9. miejsce).

Punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup zdobyli także: 13. Tomasz Byrt (123,5 m), 16. Dawid Jarząbek (122,0 m), 17. Artur Kukuła (122,0 m), 18. Grzegorz Miętus (121,5 m), 21. Przemysław Kantyka (120,5 m), i 24. Łukasz Podżorski (120,0 m).

Poza czołową trzydziestką uplasował się m.in. wczorajszy triumfator Andrzej Stękała, który niestety daleki skok (126,5 m) zakończył upadkiem. Punktów nie wywalczyli także: Konrad Janota, Paweł Gut, Mateusz Kojzar, Damian Skupień, Tymoteusz Urbaś, Dawid Krupa i Łukasz Bukowski. Na starcie nie pojawił się Bartosz Gąsienica-Laskowy.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup 2014/2015 nadal prowadzi Stękała (650 pkt), drugi jest Krzysztof Leja (520 pkt), a trzeci Łukasz Podżorski (497 pkt).

Zobacz pełną klasyfikację generalną >>

 

Skrócone wyniki konkursu:

 
zawodnik
kraj
skok I
skok II
punkty
1
Michael Dreher
GER
131,5 m
135.7
2
Ziga Mandl
SLO
131,0 m
135.3
3
Ernest Prislic
SLO
130,5 m
133.4
4
Vojtech Stursa
CZE
131,0 m
133.3
5
Jakub Kot
POL
127,0 m
128.1
6
Alexey Romashov
RUS
127,0 m
126.6
 
Milos Kadlec
CZE
127,0 m
126.6
8
David Zauner
AUT
134,5 m
podpórka
126.1
9
Andrzej Gąsienica
POL
126,0 m
124.8
10
Dejan Judez
SLO
129,0 m
124.2
11
Mitja Meznar
SLO
125,5 m
123.4
12
Alexander Shuvalov
RUS
125,5 m
122.2
13
Thomas Ortner
AUT
123,5 m
120.3
 
Tomasz Byrt
POL
123,5 m
117.9
15
Florian Horst
GER
123,0 m
117.6
16
Dawid Jarząbek
POL
122,0 m
117.6
17
Artur Kukuła
POL
122,0 m
117.1
18
Grzegorz Miętus
POL
121,5 m
116.7
21
Przemysław Kantyka
POL
120,5 m
113.4
24
Łukasz Podżorski
POL
120,0 m
112.0
35
Konrad Janota
POL
117,0 m
105.6
36
Andrzej Stękała
POL
126,5 m
upadek
104.7
50
Paweł Gut
POL
111,0 m
94.3
53
Mateusz Kojzar
POL
109,5 m
91.1
56
Damian Skupień
POL
100,5 m
74.4
57
Tymoteusz Urbaś
POL
101,0 m
72.8
63
Dawid Krupa
POL
92,5 m
57.0
64
Łukasz Bukowski
POL
93,5 m
56.3
DNS
Bartosz Gąsienica-Laskowy
POL

Pełne wyniki konkursu (ewoxx.com) >>

 

Przypomnijmy, że następne konkursy FIS Cup odbędą się już 17 i 18 stycznia w słoweńskim Kranju.

 

informacja własna

 
Podziel się: