PK Planica: treningi dla Słoweńców, dobre skoki Huli

PK Planica: treningi dla Słoweńców, dobre skoki Huli

Hula Stefan POL S.Piwowar - PK Planica: treningi dla Słoweńców, dobre skoki HuliSłoweńcy, Anze Semenic oraz Miran Zupancic, okazali się najlepsi podczas dzisiejszych dwóch oficjalnych serii treningowych przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Planicy (Bloudkova Velikanka K-120 / HS-139). Wśród Polaków najlepiej prezentował się doświadczony Stefan Hula, który w drugim treningu zajął drugie miejsce.

 
Naglic.Tomaz lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Planica: treningi dla Słoweńców, dobre skoki Huli
Tomaz Naglic, fot. Julia Piątkowska

Pierwszy trening zdominowali Słoweńcy, którzy zajęli pierwsze cztery lokaty. Najlepszy skok oddał Anze Semenic (130,5 m), a za nim uplasowali się: Tomaz Naglic (134,0 m) i rekordzista obiektu – Anze Lanisek (126,0 m). Tuż za czołową dziesiątką uplasowali się najlepsi z biało-czerwonych – Stefan Hula (131,5 m / 11. miejsce) i junior Andrzej Stękała (130,0 m / 12. miejsce). Lokaty w trzeciej dziesiątce zajęli: Bartłomiej Kłusek (128,0 m / 22. miejsce), Stanisław Biela (124,0 m / 24. miejsce) oraz Klemens Murańka (126,0 m / 26. miejsce). Słabiej spisał się Krzysztof Miętus (121,5 m), który był 43.

Semenic Anze BL 300x200 - PK Planica: treningi dla Słoweńców, dobre skoki Huli
Anze Semenic, fot. Bartosz Leja

Drugi trening znowu padł łupem Słoweńca, tym razem najlepszy okazał się Tomaz Naglic (134,5 m). Na drugim miejscu uplasował się Polak Stefan Hula, który dodatkowo oddał najdłuższy skok tej serii – 137 metrów. Na tej samej lokacie był zwycięzca pierwszego treningu – Anze Semenic (132,0 m). W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze m.in. Bartłomiej Kłusek (127,5 m / 6. miejsce). Druga dziesiątka przywitała z kolei Klemensa Murańkę (126,5 m / 14. miejsce) i Stanisława Bielę (128,0 m / 19. miejsce). Niżej plasowali się: Andrzej Stękała (126,5 m / 28 miejsce) i ponownie Krzysztof Miętus (117,0 m / 38. miejsce).

 

Skrócone wyniki pierwszego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Anze Semenic
SLO
130,5 m
81.1
2
Tomaz Naglic
SLO
134,0 m
79.8
3
Anze Lanisek
SLO
126,0 m
77.9
4
Andraz Pograjc
SLO
128,5 m
76.9
5
Fredrik Bjerkeengen
NOR
130,5 m
73.7
6
Clemens Aigner
AUT
128,0 m
71.5
7
Stefan Huber
AUT
125,0 m
71.1
8
Jaka Hvala
SLO
132,5 m
70.2
 
Halvor Enger Granerud
NOR
129,5 m
70.2
10
Miran Zupancic
SLO
126,0 m
70.0
11
Stefan Hula
POL
131,5 m
69.5
12
Andrzej Stękała
POL
130,0 m
69.4
13
Andreas Wank
GER
126,0 m
68.3
14
Joacim Oedeggaard Bjoereng
NOR
128,0 m
68.0
15
Kevin Bickner
USA
127,5 m
67.4
16
Gasper Bartol
SLO
133,0 m
67.2
17
Lukas Hlava
CZE
127,5 m
67.1
 
Michael Glasder
USA
123,5 m
67.1
19
Cene Prevc
SLO
130,0 m
66.8
20
Jakub Janda
CZE
126,5 m
66.5
21
Atle Pedersen Roensen
NOR
127,5 m
65.2
22
Bartłomiej Kłusek
POL
128,0 m
64.3
23
Pius Paschke
GER
123,5 m
63.7
24
Stanisław Biela
POL
124,0 m
63.4
25
Tord Markussen Hammer
NOR
125,0 m
63.0
26
Klemens Murańka
POL
126,0 m
62.5
27
Masamitsu Ito
JPN
118,5 m
62.3
28
David Zauner
AUT
126,0 m
61.7
29
Andreas Schuler
SUI
125,5 m
61.1
 
Florian Altenburger
AUT
120,5 m
61.1
43
Krzysztof Miętus
POL
121,5 m
54.2
 

Skrócone wyniki drugiego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Tomaz Naglic
SLO
134,5 m
79.1
2
Stefan Hula
POL
137,0 m
72.2
 
Anze Semenic
SLO
132,0 m
72.2
4
Cene Prevc
SLO
129,0 m
71.0
5
Clemens Aigner
AUT
131,0 m
68.5
6
Florian Altenburger
AUT
123,5 m
68.0
 
Bartłomiej Kłusek
POL
127,5 m
68.0
8
Kevin Bickner
USA
127,5 m
67.9
9
Andreas Wank
GER
129,5 m
66.6
10
Fredrik Bjerkeengen
NOR
127,0 m
66.5
11
Jaka Hvala
SLO
128,5 m
65.7
12
Danny Queck
GER
126,0 m
65.2
13
Hlavor Enger Granerud
NOR
128,5 m
64.7
14
Klemens Murańka
POL
126,5 m
64.5
15
Joacim Oedeggaard Bjoereng
NOR
127,0 m
64.0
16
Mitja Meznar
SLO
123,0 m
63.9
17
Miran Zupancic
SLO
128,5 m
63.8
18
Jakub Janda
CZE
122,5 m
63.6
19
Stanisław Biela
POL
128,0 m
63.4
20
David Siegel
GER
119,0 m
62.7
21
Andraz Pograjc
SLO
133,0 m
62.4
22
Anze Lanisek
SLO
129,0 m
62.0
23
Alexey Romashov
RUS
122,0 m
60.9
24
Stefan Huber
AUT
132,0 m
60.8
25
Diego Dellasega
ITA
120,5 m
60.3
26
Michael Glasder
USA
129,5 m
60.2
27
Michael Dreher
GER
122,5 m
60.1
28
Andrzej Stękała
POL
126,5 m
60.0
29
Pius Paschke
GER
121,0 m
59.9
30
David Zauner
AUT
132,0 m
59.8
38
Krzysztof Miętus
POL
117,0 m
56.7
 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz