Prevc, Kraft i Koudelka o wyjątkowo sprawiedliwej rywalizacji w Sapporo

Prevc, Kraft i Koudelka o wyjątkowo sprawiedliwej rywalizacji w Sapporo

Prevc Peter Planica fot.Julia .Piatkowska - Prevc, Kraft i Koudelka o wyjątkowo sprawiedliwej rywalizacji w SapporoSłoweniec Peter Prevc w Sapporo odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce należało do tegorocznego triumfatora TCS, Austriaka Stefana Krafta, a konkursowe podium uzupełnił Czech Roman Koudelka. – Teraz wreszcie udało mi się wygrać. Czuję się dzisiaj świetnie – przyznał dzisiejszy triumfator na Okurayamie.

 

Peter Prevc po pierwszym skoku (130,0 m) znajdował się na prowadzeniu wspólnie z Michaelem Hayboeckiem, jednak w drugiej próbie (131,0 m) Słoweniec poprawił wynik i ostatecznie wygrał sobotni konkurs rozgrywany w japońskim Sapporo. – Czuję się dzisiaj świetnie. W większości konkursów rozgrywanych tej zimy byłem w pierwszej dziesiątce. Teraz wreszcie udało mi się wygrać. Jeśli chodzi o warunki to nie były one typowe dla Sapporo i dobrze – powiedział medalista olimpijski z Soczi.

Znakomita forma nie opuszcza lidera klasyfikacji generalnej PŚ i triumfatora TCS, Stefana Krafta (127,5 / 131,0 m). Austriak po raz szósty z rzędu zajął miejsce na podium konkursu PŚ. 21-latek podkreślił, że dalekie odległości oraz sprawiedliwe warunki na skoczki zadecydowały o atrakcyjności sobotnich zawodów. – To była bardzo uczciwa konkurencja, ja sam dobrze bawiłem się podczas dzisiejszych zawodów. Było dużo dalekich skoków co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że jutro też będzie tak wspaniale. Dałem z siebie wszystko, by pokonać Petera, ale on był dzisiaj  lepszy. Sam nie umiem odpowiedzieć pytanie dlaczego jestem teraz tak dobry. Jeżeli coś działa, to po prostu działa – skomentował Austriak.

Zadowolenia ze swojej lokaty nie krył także Roman Koudelka (127,5  / 130,5 m). Reprezentant Czech obecny sezon z pewnością może uznać jako najlepszy w swojej dotychczasowej karierze. – Po długiej podróży do Japonii, można powiedzieć że poszło mi bardzo dobrze. Oddałem dobre skoki i jestem zadowolony ze swojego wyniku. Ta skocznia nie należy do łatwych, spowodowane jest to między innymi zmieniającymi się warunkami wietrznymi. Dziś nie było z tym problemu – podsumował swój występ Roman Koudelka.

 

Źródło: fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz