Koudelka, Stoch i Prevc o drugim konkursie w Saporro

Koudelka, Stoch i Prevc o drugim konkursie w Saporro

koudelka roman hiza s.piwowar - Koudelka, Stoch i Prevc o drugim konkursie w Saporro

Reprezentant Czech Roman Koudelka w niedzielnym konkursie rozgrywanym na skoczni HS-134 w Sapporo sięgnął po swoje czwarte pucharowe zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce na podium zajął Polak, Kamil Stoch, który w pierwszej serii wyrównał rekord skoczni. Trzecia lokata należała do Słoweńca Petera Prevca.

Roman Koudelka w Sapporo zanotował swoje czwarte w sezonie oraz w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Dwa bardzo dobre skoki (133/132m) wyniosły Czecha na najwyższy stopień podium zawodów.

– Mój pierwszy skok był dobry, druga próba okazStoch Kamil Krysztalowa.Kula J.Piatkowska2 300x200 - Koudelka, Stoch i Prevc o drugim konkursie w Saporroała się trochę gorsza. Dzisiaj miałem też sporo szczęścia jeśli chodzi o warunki w jakich skakałem. Oczywiście jestem zadowolony z mojej wygranej. Zeszłej zimy z powodu choroby, opuściłem starty w Sapporo, w tym roku nie miałem już problemów i mogłem wyruszyć w długą podróż do Japonii – powiedział 25-letni triumfator niedzielnego konkursu.

Na drugim stopniu podium mogliśmy zobaczyć naszego reprezentanta Kamila Stocha. Nasz najlepszy skoczek w pierwszej serii pofrunął na odległość 140 metrów i tym samym wyrównał rekord skoczni, jego druga próba była już dużo gorsza. 125,5 metra nie wystarczyło Polakowi do obrony pozycji lidera po pierwszej rundzie, do wygranej zabrakło mu  4,9 pkt. 

Prevc Peter Wisla treningi fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Koudelka, Stoch i Prevc o drugim konkursie w Saporro– Wczoraj miałem jeszcze drobne problemy z pozycją, dziś było już dużo lepiej. Jestem na dobrej drodze, przede wszystkim nie odczuwam już bólu w kostce. Mam nadzieję, że wkrótce powrócę do najwyższej formy – zaznaczył dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

Triumfator sobotniego konkursu Peter Prevc lądował na 135 i 125m, który podobnie jak Stoch w spadł o jedną lokatę w stosunku do pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie.

– Moje skoki były bardzo dobre, bardzo cieszę się też z mojego wyniku. Warunki były tak jak i wczoraj bardzo dobre, jak na nietypowe Sapporo. Z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy – przyznał trzeci dziś reprezentant Słowenii.

źródło:fis

 

Podziel się:

Dodaj komentarz