You are currently viewing Składy Norwegów na Willingen, Zakopane i Hinzenbach

Składy Norwegów na Willingen, Zakopane i Hinzenbach

Hilde Tom WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Składy Norwegów na Willingen, Zakopane i HinzenbachŁącznie 16 reprezentantów Norwegii weźmie udział w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w czasie nadchodzącego weekendu w Willingen, Zakopanem i Hinzenbach. W Niemczech zobaczymy m.in. dwóch Andersów – Fannemela i Jacobsena. Starty w PŚ odpuszczają natomiast norwescy juniorzy, którzy przygotowują się do juniorskiego czempionatu w Ałmatach.

 
Atle Pedersen Roensen CoC.Wisla .2013 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Składy Norwegów na Willingen, Zakopane i Hinzenbach
Atle Pedersen Roensen, fot. Bartosz Leja

Na zawody Pucharu Świata w Willingen trener Alexander Stoeckl postanowił zabrać siedmiu skoczków. Będą to: Anders Fannemel, Anders Jacobsen, Kenneth Gangnes, Tom Hilde, Rune Velta, Daniel-Andre Tande i Ole Marius Igvaldsen. Po upadku i złamaniu nadgarstka w Wiśle, cały czas pauzuje najbardziej doświadczony skoczek kraju Wikingów, Anders Bardal. 32-latek czuje się już jednak lepiej, wrócił juz do treningów siłowych, rekreacyjnie jeździ też na nartach. Coraz bardziej wydaje się prawdopodobne, że zdąży wrócić do pełni sił na Mistrzostwa Świata w Falun (18 lutego - 1 marca 2015 r.).

Lundby Maren S.Piwowar 300x200 - Składy Norwegów na Willingen, Zakopane i Hinzenbach
Maren Lundby, fot. Stefan Piwowar

Przerwę w pucharowych startach mają dobrze spisujący się Phillip Sjoeen oraz Johann Andre Forfang. Jest to jednak spowodowane ostatim etapem przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów w kazachskich Ałmatach (2-8 lutego 2015 r.).

Pięciu norweskich zawodników pojawi się w Zakopanem podczas kokursów Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (31 lutego - 1 marca 2015 r.). W tym gronie są: Atle Pedersen Roensen, Tord Markussen Hammer, Fredrik Bjerkeengen, Robert Johansson i Johan Martin Brandt.

W czasie nadchodzącego weekendu do zmagań w ramach żeńskiego Pucharu Świata wyruszą także norweskie skoczkinie - Gyda Enger, Line Jahr, Maren Lundby oraz Anette Sagen. Zmierzą się one w dwóch kokursach w austriackim Hinzenbach (31 lutego - 1 marca 2015 r.).

 

Źródło: skiforbundet.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz