You are currently viewing EYOF Tschagguns: Słoweńcy ze złotem, Polacy na szóstym miejscu

EYOF Tschagguns: Słoweńcy ze złotem, Polacy na szóstym miejscu

Prevc Cene fot.Julia .Piatkowska - EYOF Tschagguns: Słoweńcy ze złotem, Polacy na szóstym miejscuReprezentacja Słoweni (Bogataj, Pavlovcic, Rogelj, Prevc) zdobyła złoty medal w dzisiejszym konkursie Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w austriackim Tschagguns (skocznia K-97 / HS-108). Drużyna polskich skoczków zajęła szóste miejsce, a najsilniejszym punktem wśród biało-czerwonych był brązowy medalista konkursu indywidualnego – Dawid Jarząbek.

DSC 0578 300x199 - EYOF Tschagguns: Słoweńcy ze złotem, Polacy na szóstym miejscu
Dawid Jarząbek, fot. Katarzyna Służewska

Słoweńcy, w których ekipie praktycznie nie było słabszego ogniwa, odnieśli przekonujące zwycięstwo z notą 1030,4 pkt. Najlepiej w złotej drużynie spisał się Domen Prevc (102,5 / 103,0 m), solidne skoki dołożyli także Tine Bogataj (101,0 / 99,5 m), Urban Rogelj (99,5 / 98,0 m) i Bor Pavlovcic (96,0 / 96,0 m).

Srebrny medal wywalczyli Finowie (1000,7 pkt) wśród których zdecydowanie wyróżnił się Niko Kytoesaho (103,0 / 104,0 m). Spoglądając na nieoficjalne wyniki indywidualne, złoty medalista wczorajszego konkursu, był najlepszy również dzisiaj. Mocnym punktem ekipy Suomi był także Andreas Alamommo (101,5 / 100,5 m).

Na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami uplasowali się skoczkowie z Austrii (953,8 pkt), wśród których największe wiano punktowe wnieśli: Clemens Leitner (100,0 / 99,5 m) oraz Max Schmalnauer (94,5 / 98,5 m).

Polscy skoczkowie zajęli w „drużynówce” szóstą pozycję. Zdecydowanie najlepszy w biało-czerwonym zespole był Dawid Jarząbek (98,5 / 101,0 m). Pozostali nasi reprezentanci lądowali bliżej: Dominik Kastelik (93,5 / 92,0 m), Damian Skupień (87,5 / 87,0 m), Paweł Wąsek (83,0 / 83,0 m).