Sześciu Polaków powalczy o punkty PŚ w Willingen

Sześciu Polaków powalczy o punkty PŚ w Willingen

kruczek lukasz hala b.leja - Sześciu Polaków powalczy o punkty PŚ w WillingenJuż w czasie najbliższego weekendu najlepsi skoczkowie świata powalczą w zawodach PŚ w niemieckim Willingen. Trener Łukasz Kruczek nominował sześciu zawodników, którzy wystartują w tych konkursach. Większych niespodzianek nie ma, a najmocniejszym punktem naszej reprezentacji powinien być oczywiście mistrz świata – Kamil Stoch, który powraca do najwyższej dyspozycji.

 

Aktualnie kwota startowa polskiej reprezentacji na zawody Pucharu Świata wynosi pięciu skoczków. Trener Łukasz Kruczek postanowił jednak zabrać do Willingen sześciu swoich podopiecznych. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Maciej Kot.

W związku z tym, że Polacy będą mogli wystartować w piątkowych i niedzielnych kwalifikacjach w pięcioosobowym składzie, po pierwszym konkursie indywidualnym jednego z kolegów zastąpi Maciej Kot.

Przypomnijmy, że przed rokiem dwa konkursy rozgrywane na Muehlenkopfschanze wygrał Kamil Stoch. Punkty zdobywali wówczas także: Kot (miejsca: 20, 16), Ziobro (miejsce: 21), Żyła (miejsce: 22) i Kubacki (miejsce: 22), który jednak tym razem w Willingen nie wystartuje.

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz