You are currently viewing Simon Ammann powraca do treningów. Czy zdąży na mistrzostwa świata?

Simon Ammann powraca do treningów. Czy zdąży na mistrzostwa świata?

10888632 666121523496156 7778105217626326793 n - Simon Ammann powraca do treningów. Czy zdąży na mistrzostwa świata?

Kolejne dobre wieści płyną z zagranicznych obozów. Na skocznię powraca Andreas Wellinger, a fizyczny i motoryczny trening rozpoczyna Simon Ammann. Szwajcarski skoczek, który upadł podczas skoku w Bischofshofen, pod okiem trenerów i lekarzy wraca do zdrowia. Choć jeszcze nie skacze, być może zobaczymy go na obiektach w Falun podczas tegorocznych MŚ.

 

Cytowany przez szwajcarskie media czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann przyznał, że czuje się coraz lepiej, a rany na twarzy dobrze się goją. Pierwsze zajęcia w sali gimnastycznej również przebiegły pomyślnie. Wstrząs mózgu, którego doznał, nie pozwala jednak na szybkie wznowienie treningów z pełnym obciążeniem. – Robię postępy, ale nadal potrzebuję czasu. Oczywiście chcę wrócić na skocznię najszybciej, jak będzie to możliwe, ale najpierw muszę wypracować motorykę i siłę, a przede wszystkim być w pełni zdrowy  – podkreślił szwajcarski skoczek.     

Szkoleniowiec czterokrotnego mistrza olimpijskiego dodał, że plan treningowy Ammanna jest na bieżąco konsultowany z ekipą lekarzy, ponieważ musiał być dostosowany do procesu rekonwalescencji po ciężkim upadku. Lekarz kadry, doktor Walter O. Frey, nie chce podawać konkretnej daty powrotu Ammanna na skocznię. – Wszystko zależy od konkretnego przypadku, dlatego nie ma sensu przewidywać, kiedy nastąpi powrót do treningu, zwłaszcza że zazwyczaj wszystko trwa dużo dłużej, niż chcieliby tego sami zawodnicy.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz