Kamil Stoch: „Lubię skocznię w Willingen, można tu skoczyć naprawdę daleko”

Kamil Stoch: „Lubię skocznię w Willingen, można tu skoczyć naprawdę daleko”

Stoch Kamil WC.Zakopane.2015.konferencja fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch: "Lubię skocznię w Willingen, można tu skoczyć naprawdę daleko"Kamil Stoch we wspaniałym stylu wygrał piątkowy konkurs indywidualny rozgrywany na skoczni Mühlenkopfschanze w niemieckim Willingen. Polak wyprzedził drugiego Petera Prevca aż o 14,3 pkt. Trzecia lokata należała do reprezentanta Niemiec Severina Freunda. – Lubię tę skocznię i z chęcią powracam do Willingen – powiedział po konkursie dzisiejszy triumfator.

 
Prevc Peter styl.V fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kamil Stoch: "Lubię skocznię w Willingen, można tu skoczyć naprawdę daleko"
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Kamil Stoch świętował dzisiaj swoją 15. wygraną w zawodach Pucharu Świata. Nasz najlepszy skoczek, znajduję się obecnie w wyśmienitej formie. W pierwszej serii zawodów Polak skoczył aż 147,5 metra, w drugiej rundzie skoczek z Zębu postawił kropkę nad i, w pięknym stylu zwyciężając po raz trzeci z rzędu w Willingen – Lubię tę skocznię i z chęcią wracam do Willingen, dzisiaj wygrałem tu po raz trzeci z rzędu. Można skoczyć tu naprawdę daleko, aż 150 metrów, co bardzo mi się podoba. Co więcej panuję tutaj cudowna atmosfera. Nie odczuwam już też bólu w kostce i mogę skakać bez obaw, co jest dla mnie bardzo ważne – podsumował nasz dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

Freund Severin MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kamil Stoch: "Lubię skocznię w Willingen, można tu skoczyć naprawdę daleko"
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Drugie miejsce na podium należało dziś do Słoweńca Petera Prevca. Skoczek oddał dziś dwa bardzo dobre skoki (139,0 i 144,0 m) jednak do wygranej zabrakło mu aż 14,3 pkt. – Jestem bardzo zadowolony z konkursu, było dużo dalekich skoków, mnie też udało się oddać dwie bardzo dobre próby, z czego bardzo się cieszę. Nie mam pojęcia, na którym miejscu ostatecznie uplasuję się w klasyfikacji generalnej. Oczywiście moi fani będą zadowoleni jeśli będzie to jak najlepsza lokata – powiedział Prevc.

Trzecim miejscem na podium mógł cieszyć się Niemiec Severin Freund. Reprezentant gospodarzy podkreślił że w jutrzejszym konkursie wraz z kolegami z drużyny będzie walczył o najwyższą stawkę. – To była rywalizacja na wysokim poziomie. Moja pierwsza próba nie była jednak najlepsza. Drugi skok był już dużo lepszy, cieszę się że to wystarczyło mi do podium. Zająłem tutaj to samo miejsce także rok temu. Zrobimy jutro wszystko, aby w konkursie drużynowym zwyciężyć. Oczywiście wszystko musi wcześniej pójść zgodnie z planem – podsumował Niemiec.

 

Źródło: fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz