PŚ Pań Hinzenbach: Iraschko-Stolz najlepsza w treningach

PŚ Pań Hinzenbach: Iraschko-Stolz najlepsza w treningach

Iraschko Stolz.Daniela fot.Frederik.Clasen - PŚ Pań Hinzenbach: Iraschko-Stolz najlepsza w treningachPierwszy dzień, otwierający rywalizację na skoczni Aigner-Schanze w austriackim Hinzenbach rozpoczął się od dwóch serii treningowych. Bezkonkurencyjną okazała się, prowadząca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Daniela Iraschko-Stolz.

 

Pierwszą serię treningową zdominowały Austriaczki. Najlepsza była Daniela Iraschko-Stolz, która lądowała na 92 metrze, otrzymując za swój skok 73,6 pkt. Na drugiej pozycji uplasowała się jej rodaczka – Eva Pinkelnig, uzyskując odległość 90,5 m i łączną notę 67,9 pkt. Trzecie miejsce przypadło młodej, 17-letniej Chiarze Hoelzl, która oddała skok na 89 m (66,0 pkt).

Za nimi, w pierwszej dziesiątce znalazły się kolejno: Niemka – Katharina Althaus, Słowenka – Spela Rogelj, Japonka – Sarah Takanashi, Słowenka – Eva Logar, Japonka – Yuki Ito, Amerykanka – Nita Englund oraz Norweżka – Maren Lundby.

Druga seria nie przyniosła wielkich niespodzianek. Pierwsze miejsce, podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej, przypadło Danieli Iraschko-Stolz, która tym razem skoczyła 85,5 metra i otrzymała za swój skok 65,8 pkt. Tym samym wyprzedziła o 1,1 pkt znajdujące się ex-aequo na drugiej pozycji Hoelzl (87,0 m)  i Englund (89,0 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełniły: Maren Lundby, Sarah Hendrickson, Jacqueline Seifriedsberger, Carina Vogt, Spela Rogelj, Yuki Ito i Jessica Jerome.

Już za kilka chwil na Aigner-Schanze rozpoczną się kwalifikacje do jutrzejszych zmagań.

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz