MŚJ Ałmaty: Niemki ze złotym medalem, Austriaczki poza podium

Ernst Gianina F.Clasen - MŚJ Ałmaty: Niemki ze złotym medalem, Austriaczki poza podiumŻeńska reprezentacja Niemiec (Kraus, Hessler, Rupprecht, Ernst) zdobyła złoty medal w drużynowum konkursie Mistrzostw Świata Juniorów. Dość niespodziewanie poza podium znalazły się Austriaczki, wśród których nieco zawiodły medalistki konkursu indywidualnego – Elisabeth Raudasch i Chiara Hoelzl.

Niemieckie skoczkinie zwyciężyły dość pewnie (769,1 pkt) zachowując ponad 45-punktową przewagę nad kolejnym zespołem. Najmocniejszym punktem niemieckiej drużyny była występująca także w zawodach Pucharu Świata Gianina Ernst (93,5 / 92,0 m). Dobrze zaprezentowała się także Pauline Hessler (90,5 / 95,0 m).

Na drugim miejscu znalazły się skoczkinie z Rosji (Grushina, Kustova, Iakovleva, Tikhonova / 723,2 pkt). Zdecydowanie najmocniejszym ogniwem ekipy Sbornej, jak i całego konkursu, była indywidualna juniorska mistrzyni świata – Sofya Tikhonova (96,5 / 93,0 m).

Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Japonii (Maruyama, Yamada, Oi, Seto / 696,9 pkt). W żeńskim zespole Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżniła się Yuka Seto (93,5 / 93,0 m).

Czwarte miejsce w drużynówce należało do Austriaczek, którym wyraźnie dzisiejszy konkurs się nie udał. Słabszymi punktami były z pewnością Julia Huber i Sonja Schoitsch, jednak mocniejsze – Elisabeth Raudaschl (90,5 / 89,5 m) i Chiara Hoelzl (96,5 / 90,5 m), która w pierwsze serii zaliczyła upadek, zdecydowanie nie zachwycały.

W ekipie słoweńskiej, która zajęła piątą lokatę, jedyną wyróżniającą się zawodniczką była Ursa Bogataj (95,5 / 87,0 m). Szóste były Czeszki, które do swoich rywalek straciły już bardzo dużo punktów.