You are currently viewing MŚJ Ałmaty: Sjoeen najlepszy w serii próbnej przed drużynówką

MŚJ Ałmaty: Sjoeen najlepszy w serii próbnej przed drużynówką

Sjoeen Phillip WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - MŚJ Ałmaty: Sjoeen najlepszy w serii próbnej przed drużynówkąNorweg Phillip Sjoeen oddał najlepszy skok w serii próbnej przed dzisiejszym drużynowym konkursem mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Andrzej Stękała, który był piąty. Jeśli jednak Polacy myślą o medalu, pozostali nasi reprezentanci muszą oddać lepsze skoki.

 

Phillip Sjoeen w serii próbnej skoczył aż 103,5 metra i jest to nieoficjalny rekord normalnej skoczni w Ałmatach. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Paul Winter (97,0 m), a trzeci był kolejny Norweg – Joacim Bjoereng (95,0 m).

Na piątej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków – Andrzej Stękała (97,5 m). Pozostali biało-czerwoni lądowali bliżej: Adam Ruda był 18. (96,0 m), Krzysztof Leja 24. (89,5 m), a Przemysław Kantyka 30. (92,5 m).

O godz. 13:00 (czasu polskiego) rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa.

 

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Phillip Sjoeen
NOR
103,5 m
62.1
2
Paul Winter
GER
97,0 m
57.2
3
Joacim O. Bjoereng
NOR
95,0 m
54.6
4
Yukiya Sato
JPN
94,5 m
52.8
5
Andrzej Stękała
POL
97,5 m
52.7
6
Johann Andre Forfang
NOR
97,5 m
52.6
7
Sebastian Bradatsch
GER
100,0 m
52.3
8
Elias Tollinger
AUT
94,0 m
51.9
9
Philipp Aschenwald
AUT
96,0 m
50.4
10
Andreas Wellinger
GER
91,0 m
50.0
11
Domen Prevc
SLO
95,5 m
49.8
12
Ryoyu Kobayashi
JPN
93,5 m
49.5
13
Patrick Streitler
AUT
96,0 m
49.5
 
Kevin Bickner
USA
95,5 m
49.5
15
Viktor Polasek
CZE
95,5 m
49.0
16
Halvor Enger Granerud
NOR
95,0 m
48.6
17
Cene Prevc
SLO
92,5 m
48.1
18
Adam Ruda
POL
96,0 m
47.5
19
Martin Hamann
GER
95,5 m
47.4
20
Jan Michalek
CZE
92,0 m
47.3
21
Juho Ojala
FIN
93,5 m
46.8
22
Aleksandr Bazhenov
RUS
94,0 m
45.5
23
Andraz Modic
SLO
93,5 m
44.9
24
Antti Aalto
FIN
93,5 m
44.7
 
Krzysztof Leja
POL
89,5 m
44.7
26
Simon Greiderer
AUT
94,0 m
44.4
27
Masamitsu Ito
JPN
94,5 m
44.2
 
Rikuta Watanabe
JPN
92,5 m
44.2
 
Luca Egloff
SUI
92,0 m
44.2
30
Przemysław Kantyka
POL
92,5 m
43.9
 
Anze Lanisek
SLO
95,5 m
43.9
 
Andreas Schuler
SUI
90,5 m
43.9
33
William Rhoads
USA
92,5 m
41.6
34
Killian Peier
SUI
93,0 m
41.4
35
Eetu Nousiainen
FIN
93,5 m
41.0
36
Andreas Alamommo
FIN
88,5 m
40.9
37
Eduard Torok
ROU
92,5 m
40.7
38
Vojtech Stursa
CZE
89,0 m
40.0
39
Nicholas Mattoon
USA
91,5 m
39.4
40
Frantisek Holik
CZE
90,5 m
39.3
41
Sorin Iulian Pitea
ROU
88,5 m
39.2
42
Tobias Birchler
SUI
90,0 m
39.1
43
Sorin Nicolae Mitrofan
ROU
85,5 m
37.8
44
Sergey Shulaev
RUS
89,0 m
35.5
45
Vadim Shishkin
RUS
87,0 m
35.0
46
A J Brown
USA
84,0 m
32.0
47
Artur Sultangulov
RUS
85,5 m
26.4
48
Constantin R. Buzescu Purice
ROU
84,5 m
26.3
49
Sergey Tkachenko
KAZ
82,0 m
22.0
50
Roman Nogin
KAZ
76,0 m
12.3
51
Akram Adilov
KAZ
71,5 m
11.0
52
Stanislav Anchugin
KAZ
66,0 m
0.0
 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz