You are currently viewing Szwajcarzy z Ammannem na światowy czempionat w Falun
Simon Ammann, fot. Kata Deak

Szwajcarzy z Ammannem na światowy czempionat w Falun

Ammann Simon fot.Kata.Deak - Szwajcarzy z Ammannem na światowy czempionat w FalunWraz ze zbliżającymi się MŚ w Falun poznajemy kolejne składy reprezentacji, które wezmą udział w zmaganiach na kompleksie skoczni Lugnet. Dzisiaj nominacje podali Szwajcarzy. Kibiców z pewnością ucieszy fakt, że do międzynarodowej rywalizacji po groźnym upadku w Bischofshofen, powróci Simon Ammann.

 

W ramach MŚ w Falun poskacze czterech reprezentantów Szwajcarii. Pewni miejsca w składzie są już: Simon Ammann, Gregor Deschwanden i Killian Peier. Czwarty zawodnik zostanie nominowany po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Lahti, które odbędą się w czasie nadchodzącego weekendu. Wystąpi tam trzech Helwetów: Gabriel Karlen, Andreas Schuler i Luca Egloff.

Jedyna szwajcarska skoczkini Sabrina Windmueller, pojedzie na MŚ do Falun, jeśli osiągnie satysfakcjonujące wyniki w zawodach Pucharu Świata Pań w Ljubnie (14-15 lutego).

W MŚ w 2013 r., które miały miejsce w Val di Fiemme, najwyżej klasyfikowanym Szwajcarem był Ammann (miejsca: 16, 7). Drużynowo podopieczni trenera Martina Kuenzle zajęli 10. miejsce. Jedyną startującą wówczas Szwajcarką była druga z sióstr Windmueller - Bigna, która zajęła 23. lokatę.

 

Źródło: swiss-ski.ch

 
Podziel się:

Dodaj komentarz