Bez niespodzianek w składzie Niemców na Falun

Bez niespodzianek w składzie Niemców na Falun

Freund profil B.Leja  - Bez niespodzianek w składzie Niemców na FalunKolejną reprezentacją, która odkryła karty przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata jest reprezentacja Niemiec. Trenerzy Werner Schuster i Andreas Bauer nominowali 6 zawodników i 4 zawodnikczki, którzy wystartują w Szwecji. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć Severina Freunda i Cariny Vogt.

 

W męskiej reprezentacji Niemiec na MŚ w Falun znaleźli się: Severin Freund, Richard Freitag, Markus Eisenbichler, Marinus Kraus, Michael Neumayer i Andreas Wellinger. Po raz pierwszy od kilku lat w imprezie rangi mistrzowskiej nie weźmie zatem udziału Andreas Wank, którego forma jest jednak daleka od ideału. Trener Werner Schuster wyraźnie postawił też na doświadczenie i obycie skoczków w pucharowych zawodach. Tym samym szansy na debiut w MŚ nie dostał nieźle spisujący się w tym sezonie Stephan Leyhe. Najmłodszym niemieckim skoczkiem będzie Wellinger, który w tym sezonie ma już na koncie srebrny medal MŚ Juniorów.

Żeńska reprezentacja Niemiec składa się z czterech zawodniczek. Również dla trenera Andreasa Bauera doświadczenie zdawało się być najważniejszym wyznacznikiem podczas dokonywania nominacji. Do Falun udadzą się zatem: Carina Vogt, Katharina Althaus, Juliane Seyfarth i Ulrike Graessler.

Przypomnijmy, że MŚ, które w 2013 roku odbyły się w Val di Fiemme nie był bardzo udane dla niemieckiej reprezentacji. W konkursach indywidualnych nasi zachodni sąsiedzi nie zdobyli żadnego medalu, najwyżej plasowali się: Freund (4. na skoczni normalnej), Freitag (6. na skoczni dużej), Vogt (5. miejsce w rywalizacji kobiet). Te niepowodzenia powetowali sobie nieco w rywalizacji drużynowej – mężczyźni zdobyli srebro, a drużyna mieszana brąz.

 

Źródło: DSV

 

Podziel się:

Dodaj komentarz