You are currently viewing Asikainen powrócił na skocznię po problemach zdrowotnych

Asikainen powrócił na skocznię po problemach zdrowotnych

Asikainen.Lauri Harrachov.MSL .2014 fot.Bartosz.Leja  - Asikainen powrócił na skocznię po problemach zdrowotnychDobre wieści dotarły do nas z fińskiej miejscowości Jyväskylä, gdzie na skocznię powrócił Lauri Asikainen. 25-letni skoczek od stycznia zmagał się z bolesną dolegliwością kręgosłupa, która wykluczyła go z pucharowej rywalizacji. Teraz, na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Falun, Asikainen chce być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na tą imprezę.

 

Już od Turnieju Czterech Skoczni, Asikainen cierpiał z powodu zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Jego ostatnim pucharowym występem był konkurs PŚ w Zakopanem (18 stycznia), gdzie zajął dopiero 47. miejsce. Od tego czasu fiński zawodnik nie oddał ani jednego skoku. Dopiero w środę powrócił na skocznię i oddał pierwsze próby w Jyväskylä. To czy znajdzie się on w składzie fińskiej kadry na Mistrzostwa Świata w Falun to kwestia otwarta.

Jak przyznał trener Jani Klinga, powoła Asikainena, jeśli ten swoimi skokami będzie prezentował formę zbliżoną do tej z początku sezonu zimowego. Przypomnijmy, że 25-latek plasował się wówczas dwukrotnie w czołowej dziesiątce – w rodzinnym Kuusamo oraz w Lillehammer. Jest też najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem reprezentantem Suomi w generalnej klasyfikacji PŚ (25. miejsce / 152 pkt).

Kandydatami do składu na Falun są obok niego: Jarkko Maeaettae (który jest najpewniejszy nominacji), Sami Niemi, Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Janne Ahonen i Olli Muotka. Decyzja już w najbliższy poniedziałek.

 

Źródło: yle.fi / Finnish Ski Jumpers Facebook

 
Podziel się:

Dodaj komentarz