You are currently viewing Kuttin odkrył karty, rezygnuje z drużynowego mistrza świata
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Kuttin odkrył karty, rezygnuje z drużynowego mistrza świata

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - Kuttin odkrył karty, rezygnuje z drużynowego mistrza świataTrener Heinz Kuttin podał długo oczekiwaną wiadomość dotyczącą składu Austriaków na Mistrzostwa Świata w Falun. Trzonem zespołu będzie świetnie spisująca się dwójka Kraft i Hayboeck, a także utytułowany Schlierenzauer. Zabraknie natomiast mistrza z drużyny z Val di Fiemme. W żeńskim zespole ogłoszonym przed Andreasa Feldera nie ma niespodzianek.

 

O medale mistrzostw świata w Falun powalczy sześciu austriackich skoczków. Będą to: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Andreas Kofler i Manuel Poppinger. W Szwecji nie zaprezentuje się zatem Manuel Fettner, który w 2013 roku w Val di Fiemme zapisał się w pamięci fanów lądowaniem na jednej narcie, dzięki czemu Austriacy obronili drużynowe złoto.

W składzie żeńskiej drużyny Austrii na światowy czempionat trudno doszukiwać się niespodzianek. Żelazna czwórka składa się z: Danieli Iraschko-Stolz, Evy Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger i Chiary Hoelzl.

 

Źródło: oesv.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz